1987: Kylie Minogue wydaje singiel „Locomotion”

1987: Kylie Minogue wydaje singiel „Locomotion” ons.pl

28 lipca 1987 roku w Australii ukazał się debiutancki singiel Kylie Minogue pt. „Locomotion”. Utwór trafił na płytę pt. „Kylie”. 

Piosenkę „The Loco-Motion” napisali w 1962 roku Gerry Goffin i Carole King. Jako pierwsza nagrała ją Eva Boyd, która występowała pod pseudonimem Little Eva. Kompozycja stała się wielkim hitem w na całym świecie. Trafiła na 1. miejsce listy przebojów w Stanach Zjednoczonych, Norwegii i Kanadzie, a w Wielkiej Brytanii dotarła do 2. pozycji. Uznano ją za jeden z najlepszych singli 1962 roku. W rankingu magazynu „Rolling Stone” na „500 Największych Przebojów Wszech Czasów” utwór został sklasyfikowany na 359. pozycji.

W 1987 roku cover „The Loco-Motion” nagrała Kylie Minogue. W Australii, Szwecji i Włoszech ukazał się on pod nieco zmienionym tytułem „Locomotion”. Dzięki temu, że piosenka osiągnęła duży sukces, wokalistka podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią PWL Records z Londynu i współpracowała z duetem kompozytorskim Stock Aitken & Waterman. Dokładnie rok później artystka zarejestrowała nową wersję „The Loco-Motion”. Utwór pojawił się w filmie „Artur 2”, w którym wystąpili m.in. Dudley Moore i Liza Minnelli. 

Teledysk do tego singla został nakręcony na lotnisku Essendon oraz w studiu ABC w Melbourne, w Australii. 

Piosenka „Locomotion” trafiła na szczyt listy przebojów w Australii i została wybrana najlepszym australijskim singlem dekady. Podobny sukces osiągnęła m.in. w Belgii, Finlandii, Irlandii, Izraelu, Japonii i Republice Południowej Afryki. 

W 1988 roku, kiedy ukazała się druga wersja tej piosenki, znalazła się ona na 2. miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Singiel sprzedał się tam w nakładzie ponad 440 tysięcy egzemplarzy. 

Lubicie ten utwór?

Więcej: