1987: „I Wanna Dance with Somebody” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii

1987: „I Wanna Dance with Somebody” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii ons.pl

6 czerwca 1987 roku na szczyt brytyjskiej listy przebojów trafił utwór „I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)” Whitney Houston. Na 1. miejscu zestawienia spędził dwa tygodnie.

Piosenkę „I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)” skomponowali George Merrill i Shannon Rubicam (to również oni są autorami przeboju „How Will I Know”). Był to pierwszy singiel promujący drugi studyjny album Whitney Houston pt. „Whitney”. Krążek ukazał się w 1987 roku. 

"

Kiedy pisałam tę piosenkę, wyobrażałam sobie osobę samotną, która chce znaleźć tę jedną jedyną osobę dla siebie. Tutaj tak naprawdę nie chodziło o to, że ktoś chce z kimś iść na dyskotekę, jak sugeruje tytuł. Chodziło raczej o to, że ten ktoś chce zatańczyć taniec życia z ukochanym. To właśnie ta myśl kryje się za tekstem - przyznała Rubicam. "

Utwór nie spodobał się jednak producentowi. Narada Michael Walden stwierdził, że ta melodia nie jest odpowiednia dla Houston. Według niego dużo lepiej zaśpiewałaby ją Olivia Newton-John. 

"

Czułem, że ten singiel powinien być dużo bardziej funkowy. Spałem i śniłem o nim, budziłem się i myślałem o nim. Zastanawiałem się, co zrobię z tym utworem. Wskoczyliśmy na głęboką wodę i narodziła się magiczna kompozycja. Houston zrobiła niesamowitą robotę - powiedział. "

Teledysk do tej piosenki wyreżyserował Brian Grant i jest to jeden z najbardziej znanych klipów Whitney Houston. Piosenkarka wystąpiła w nim w różowej sukience. W pierwszej scenie kończy występ, schodzi ze sceny i idzie za kulisy. W kolejnych - wokalistka śpiewa i tańczy ubrana w różnokolorowe kreacje. Zobaczcie to wideo.

Utwór „I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)” stał się wielkim hitem. Trafił na szczyt list przebojów w 13 krajach w tym m.in. w: Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Singiel sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. Artystka otrzymała za tę piosenkę nagrodę Grammy w kategorii „Najlepsze Wykonanie Pop Wokalistki”. 

Lubicie ten utwór? 

Więcej: