1987: „(I Just) Died In Your Arms” przebojem w USA

1987: „(I Just) Died In Your Arms” przebojem w USA Wikimedia Commons/Mattlegg42

2 maja 1987 roku na 1. miejsce listy przebojów w Stanach Zjednoczonych trafił utwór „(I Just) Died In Your Arms” zespołu Cutting Crew. Na szczycie zestawienia spędził dwa tygodnie.

„(I Just) Died In Your Arms” był pierwszym singlem promującym debiutancki studyjnym album grupy Cutting Crew pt. „Broadcast”. Krążek ukazał się w lipcu 1986 roku. Piosenkę skomponował lider zespołu Nick Van Eede. Jak przyznał w jednym z wywiadów, inspiracją do napisania utworu był jego związek z pewną kobietą.

"

Tak, nie mogę mówić nieprawdy. To jest piosenka o mojej dziewczynie (która jest matką mojej córki). Po roku przerwy wróciliśmy do siebie na jedną noc i myślę, że były fajerwerki, ale cały czas zastanawiałem się, czy naprawdę powinienem to robić. Stąd tekst „I should have walked away” („Powinienem był odejść”). Wiem, że to zabrzmi banalnie, ale obudziłem się tamtego ranka i od razu napisałem słowa utworu w jakąś godzinę, a w ciągu trzech dni skomponowałem i nagrałem demo - powiedział muzyk. "

Powstały dwie wersje teledysku do tej piosenki. Jedna została rozpowszechniona w Stanach Zjednoczonych, a druga, nakręcona zarówno w kolorze, jak i w czarno-białych barwach, popularna była w Wielkiej Brytanii. Zobaczcie to wideo.

„(I Just) Died In Your Arms” jest największym hitem w karierze zespołu Cutting Crew. Utwór trafił na 1. miejsce list przebojów w Stanach Zjednoczonych, Finlandii i Kanadzie i znalazł się w pierwszej piątce zestawień w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Szwajcarii i Republice Południowej Afryki.

Singiel można usłyszeć w wielu filmach, a nawet w grach komputerowych. Znalazł się na ścieżce dźwiękowej do „Never Been Kissed”, „Hot Rod”, „Hot Tub Time Machine” (pol. „Jutro będzie futro”) czy w grach Rock Band 3 i Grand Theft Auto: Vice City.

Lubicie tę piosenkę?

Więcej: