1987: „Heaven Is a Place on Earth” przebojem w Stanach Zjednoczonych

1987: „Heaven Is a Place on Earth” przebojem w Stanach Zjednoczonych ons.pl

5 grudnia 1987 roku Belinda Carlisle z piosenką „Heaven Is a Place on Earth” trafiła na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów. Na szczycie zestawienia utwór utrzymał się przez tydzień.

Piosenka „Heaven Is a Place on Earth” pochodzi z 2. studyjnego albumu amerykańskiej wokalistki Belindy Carlisle pt. „Heaven on Earth”. Utwór skomponowali Rick Nowels i Ellen Shipley. Był to pierwszy singiel promujący płytę wokalistki. Ukazał się we wrześniu 1987 roku. 

"

Próbowaliśmy wymyślić koncepcję i zrobiliśmy burzę mózgów. Ellen wpadła na pomysł, żeby utwór zatytułować „Heaven On Earth” i uznałem, że to będzie odpowiednie dla Belindy. Zacząłem śpiewać „Heaven is a place on earth”, bo uważałem, że to jest świeższy tytuł i wkrótce mieliśmy gotową piosenkę - wspominał Rick Nowels.  "

Nagrywanie kompozycji trwało ponad miesiąc, jednak Nowels nie był zadowolony z efektu końcowego. Zadzwonił do Ellen i poprosił, żeby znów przyjechała do Los Angeles, bo muszą popracować nad utworem. Kiedy zagrali nową wersję, Belinda była zachwycona.

"

„Heaven Is a Place on Earth” to taka pełna nadziei piosenka. Myślę, że tekst mówi o tym, że możesz stworzyć własny kawałek nieba, jeśli tylko chcesz. To utwór o spokoju i trochę też o miłości - powiedziała wokalistka.  "

Chórki zaśpiewali autorzy piosenki Rick Nowels i Ellen Shipley, a także Michelle Phillips z zespołu The Mamas & the Papas oraz kompozytorka Diane Warren.

Teledysk do tej piosenki wyreżyserowała aktorka Diane Keaton. Klip stworzył zupełnie nowy wizerunek Belindy Carlisle. Piosenkarka była wymalowana i ubrana w modne ubrania, co odbiegało od tego, do czego przyzwyczaiła fanów zespołu The Go-Go’s. W video wystąpił mąż wokalistki - Morgan Mason. W teledysku widzimy też dzieci w czarnych maskach i pelerynach, a każde z nich trzyma podświetlaną plastikową kulę ziemską. 

„Heaven Is a Place on Earth” jako jedyna piosenka w karierze Carlisle trafiła na szczyt listy przebojów w Stanach Zjednoczonych. Było to w grudniu 1987 roku. Miesiąc później singiel znalazł się na 1. miejscu analogicznego zestawienia w Wielkiej Brytanii. Podobny sukces odniósł w Szwajcarii, Irlandii, Szwecji i Norwegii. 

Wokalistka otrzymała za ten utwór nominację do nagrody Grammy.

Lubicie tę piosenkę?

Więcej: