1987: „Always on My Mind” hitem w Wielkiej Brytanii

1987: „Always on My Mind” hitem w Wielkiej Brytanii Wikimedia Commons/livepict.com

19 grudnia 1987 roku utwór „Always on My Mind” w wykonaniu Pet Shop Boys trafił na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów. Na szczycie zestawienia piosenka utrzymała się 4 tygodnie.

„Always on My Mind” to piosenka country, którą skomponowali Johnny Christopher, Mark James i Wayne Carson. Carson twierdzi, że napisał ją w zaledwie 10 minut w kuchni w swoim domu w Springfield. Utwór jako pierwsi zaśpiewali Gwen McCrae i Brenda Lee w 1972 roku. Wielu artystów stworzyło własne wersje tego singla. 

Elvis Presley

Jedną z najpopularniejszych jest ta w wykonaniu Elvisa Presleya. Muzyk nagrał ją w lutym 1972 roku. Piosenka bardzo szybko podbiła serca publiczności i krytyków. Jest uważana za jedną z lepszych, które powstały w latach 70. Utwór znalazł się na stronie B singla „Separate Ways”, który sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. W ankiecie przeprowadzonej w 2013 roku przez telewizję ITV kompozycja została uznana za najlepszą w karierze Presleya. Posłuchajcie tego utworu.

Willie Nelson

W 1982 roku nową wersję „Always on My Mind” nagrał Willie Nelson. Piosenka dotarła do 1. miejsca listy przebojów country magazynu „Billboard”. W 1983 roku artysta i kompozytorzy otrzymali za ten singiel 3 nagrody Grammy w kategoriach: „Piosenka Roku”, „Najlepsza Piosenka Country” i „Najlepsze wykonanie utworu country przez wokalistę”. 

Pet Shop Boys

Rok 1987 przyniósł kolejny cover słynnej piosenki. Tym razem na nagranie tego utworu zdecydował się zespół Pet Shop Boys. Po raz pierwszy grupa zaśpiewała „Always on My Mind” w specjalnym programie telewizyjnym upamiętniającym 10. rocznicę śmierci Elvisa Presleya. Kompozycja trafiła na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów. W Stanach Zjednoczonych znalazła się na 4. pozycji. W teledysku do tej piosenki Neil Tennant i Chris Lowe siedzą w taksówce, do której wsiada ekscentryczny pasażer grany przez aktora Jossa Acklanda. Na końcu klipu wysiada z pojazdu i mamrocze: 

"

You went away. It should make me feel better. But I don't know how I'm going to get through. (Odeszłaś. Powinienem poczuć się lepiej. Ale nie wiem, jak ma przez to przejść.) "

Jest to fragment tekstu innej piosenki Pet Shop Boys „What Have I Done to Deserve This?”. Zobaczcie ten teledysk.

Którą wersję „Always on My Mind” lubicie najbardziej?

Więcej: