1986: „True Blue” Madonny na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii

1986: „True Blue” Madonny na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii Remiorz Ryan/CP/ABACA/EAST NEWS

11 października 1986 roku piosenka „True Blue” Madonny znalazła się na 1. miejscu brytyjskiej listy przebojów. Na szczycie zestawienia utrzymała się przez tydzień.

Utwór „True Blue” pochodzi z 3. studyjnego albumy Madonny o tym samym tytule, który został wydany 30 czerwca 1986 roku. Piosenka była 3. singlem promującym ten krążek. Kawałek skomponowali i wyprodukowali Steve Bray i Madonna.

„True Blue” to ulubione wyrażenie ówczesnego męża Madonny Seana Penna i odnosi się do jego wizji miłości. Piosenka i cały album były mu poświęcone. Bray tak skomentował dedykację:

"

Madonna była wtedy bardzo zakochana. To było oczywiste, że jeżeli tak jest, to napisze piosenki o miłości. Gdyby nie była zakochana, na pewno tak by się nie stało. 

"

Teledysk został nakręcony we wrześniu 1986 roku w Nowym Jorku. Wyreżyserował go James Foley, który pracował z Madonną przy okazji „Live to Tell” i „Papa Don't Preach”. U boku piosenkarki wystąpiły 3 tancerki. Kobiety podróżują samochodem z lat 50. i pojawiają się w kawiarni. Tło jest koloru niebieskiego, ale kiedy padają słowa „The sun is bursting right out of the sky” (Słońce wybucha prosto z nieba), pojawia się słońce. 

„True Blue” zyskał też przychylne recenzje czołowych magazynów muzycznych. Według „Rolling Stone”:

"

Trwoni klasyczne dźwięki i ma niezwykle obiecujący tytuł. "

Z kolei Bill Holdship stwierdził, że:

"

Jest to wspaniały hołd Madonny dla zespołów dziewczęcych z przełomu lat 50. i 60.  "

A Maury Dean w książce „Rock 'n' Roll Gold Rush” napisał, że:

"

jest to arcydzieło, w którym prostota przeplata się z sekretną złożonością.  "

Utwór dotarł do 1. miejsca list przebojów w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanadzie. W Stanach Zjednoczonych dotarł do 3. pozycji.

Lubicie tę piosenkę Madonny?

Więcej: