1986: „There'll Be Sad Songs, (To Make You Cry)” przebojem w USA

1986: „There'll Be Sad Songs, (To Make You Cry)” przebojem w USA Wikimedia Commons/Eva Rinaldi

5 lipca 1986 roku na 1. miejsce listy przebojów w Stanach Zjednoczonych trafił utwór „There'll Be Sad Songs, (To Make You Cry)” Billy’ego Oceana. Na szczycie zestawienia spędził tydzień.

Utwór „There'll Be Sad Songs (To Make You Cry)” napisali Billy Ocean, Wayne Brathwaite i Barry Eastmond. Trafił on na szósty studyjny album Billy’ego Oceana pt. „Love Zone”, który ukazał się w styczniu 1986 roku. Eastmond przyznał, że piosenka inspirowana była historią, która związana była z poprzednim przebojem wokalisty „Suddenly”. Artysta w wywiadzie z Fredem Bronsonem na potrzeby książki „The Billboard Book of Number One Hits” wyznał, że przyjaciółka jego żony nagle zerwała ze swoim wieloletnim chłopakiem. Kiedy poszła na przyjęcie ze swoim nowym partnerem, usłyszała utwór „Suddenly”, który przypomniał jej poprzedniego ukochanego i rozpłakała się. To wydarzenie stało się podstawą do napisania „There'll Be Sad Songs (To Make You Cry)” (pol. „Będą smutne piosenki, które sprawią, że się rozpłaczesz”).

Do tej kompozycji powstały dwa teledyski. Jeden z nich to koncertowa wersja singla z 1986 roku. W drugim klipie Billy Ocean czeka na kobietę i chce ją przytulić, ale ona mija go i spotyka innego mężczyznę, co doprowadza go do załamania. Zobaczcie to wideo.

Piosenka „There'll Be Sad Songs, (To Make You Cry)” znalazła się na 1. miejscu listy przebojów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Australii trafiła na 10. pozycję, a w Wielkiej Brytanii na 12. 

Podobny sukces na początku lutego 1986 roku odniosła inna kompozycja z repertuaru Oceana - „When The Going Gets Tough, The Tough Get Going”. Singiel skomponowali Wayne Brathwaite, Barry Eastmond, Robert John "Mutt" Lange i Billy Ocean. Piosenka trafiła na ścieżkę dźwiękową do filmu „Klejnot Nilu”.

Lubicie utwór „There'll Be Sad Songs, (To Make You Cry)”?

Więcej: