1986: „The Sun Always Shines On TV” przebojem w Wielkiej Brytanii

1986: „The Sun Always Shines On TV” przebojem w Wielkiej Brytanii Timm/face to face/REPORTER/EAST NEWS

25 stycznia 1986 roku na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów trafiła piosenka „The Sun Always Shines On TV” zespołu A-ha. Na szczycie zestawienia utrzymała się 2 tygodnie.

„The Sun Always Shines On TV” to trzeci singiel promujący debiutancki album norweskiego zespołu A-ha pt. „Hunting High and Low”. Piosenkę napisał gitarzysta zespołu Pål Waaktaar, a produkcją zajął się Alan Tarney. 

"

Singiel „The Sun Always Shines On TV” został napisany w jeden z tych gorszych dni. Ja i Mags (klawiszowiec grupy) siedzieliśmy w hotelu i oglądaliśmy brytyjską telewizję. Był to okropny, deszczowy dzień. Prezenter w jednym z programów powiedział: „Cały dzień pada, ale jak zawsze słońce świeci w telewizji (ang. sun always shines on TV)”. Ta piosenka opisuje potęgę telewizji i mówi o tym, jak telewizja pokazuje życie - powiedział Waaktaar. "

Utwór został nagrany dzięki… sekretarce.

"

Napisaliśmy tę piosenkę i to sekretarka Andrew Wickhama stwierdziła, że to może być hit. To ona przekonała go, żebyśmy wynajęli studio nagraniowe. Zaraz po zarejestrowaniu tego singla, wszyscy zachorowaliśmy na grypę. Magne i Morten leżeli na łóżkach polowych z wysoką gorączką.  "

Teledysk do tej piosenki został nakręcony w 1985 roku w kościele St Alban's Church i ogrodzie Udney Hall w Teddington (Wielka Brytania). Wyreżyserował go Steve Barron. Klip nawiązuje do wideo do piosenki „Take on Me”. Na początku Morten Harket zmienia się w postać z bajki. Jego dziewczyna orientuje się wtedy, że nie może on zostać razem z nią w normalnym świecie. Bohater wraca do innej rzeczywistości. Zobaczcie ten teledysk.

W 1986 roku zespół otrzymał za ten klip nagrodę MTV Video Music Awards w kategorii „Najlepsze zdjęcia w wideo”.

Singiel „The Sun Always Shines On TV” ukazał się jesienią 1985 roku. Bardzo szybko stał się jednym z najpopularniejszych utworów w repertuarze A-ha. Kompozycja trafiła na 1. miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Stanach Zjednoczonych znalazła się na 20. pozycji. W Niemczech, Szwecji, Holandii i Norwegii uplasowała się w top 5 najpopularniejszych piosenek.

Lubicie ten utwór?

Więcej: