1986: „Manic Monday” przebojem w Wielkiej Brytanii

1986: „Manic Monday” przebojem w Wielkiej Brytanii Wikimedia Commons/Arysson Gonçalves

15 lutego 1986 roku na 2. miejsce brytyjskiej listy przebojów trafił utwór „Manic Monday” zespołu The Bangles. Kompozycja pochodzi z płyty „Different Light”.

Piosenkę „Manic Monday” w 1984 roku skomponował Prince pod pseudonimem Christopher. Początkowo chciał, żeby nagrała ją grupa Apollonia 6, ale ostatecznie dwa lata później przekazał singiel zespołowi The Bangles

"

Poszłam i odebrałam kasetę. Były na niej dwie piosenki: „Manic Monday” i „Jealous Girl”. Muszę jej poszukać. Wiem, że mam ją gdzieś w domu w jakimś pudle. Na demo śpiewała je dziewczyna. Myślę, że Prince zaoferował nam te utwory, bo chciał, żebyśmy wykonały je w taki sam sposób. Ale my chciałyśmy zrobić całość od podstaw - wyznała wokalistka grupy Susanna Hoffs. "

Wszystkie piosenkarki z The Bangles były zachwycone, że mogą zaśpiewać utwór napisany przez Prince’a.

"

Pamiętam, jak nagrywałam tę piosenkę. To było jak prawdziwa gorączka! Wiedziałam, że to kompozycja Prince’a, dlatego chciałam dać z siebie wszystko. Nawet producent David Kahne był podekscytowany. Kiedy już wszystko było gotowe, Prince przyszedł na naszą próbę i był bardzo zadowolony z efektów. Jeśli dobrze pamiętam, powiedział coś w stylu: „Jestem zaskoczony, że nie użyliście mojego utworu”, ale bardzo się mu podobało - dodała Hoffs. "

Tekst „Manic Monday” opowiada o kobiecie, która miała bardzo romantyczny sen. Niestety w poniedziałek o 6:00 rano jej marzenia przerwał budzik. Dziewczyna musiała jechać do pracy, a wolała, żeby wciąż była niedziela i by mogła relaksować się w domu.

Teledysk do tej piosenki został nakręcony w kolorze, a sceny z Susanną Hoffs są czarno-białe. Zobaczcie ten klip.

Utwór otrzymał pozytywne recenzje krytyków muzycznych. Kompozycja trafiła na 2. miejsce listy przebojów nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Kanadzie, Niemczech i Irlandii. 

Lubicie ten przebój?

Więcej: