1986: „Invisible Touch” przebojem w Stanach Zjednoczonych

1986: „Invisible Touch” przebojem w Stanach Zjednoczonych ons.pl

19 lipca 1986 roku na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów trafił utwór „Invisible Touch” zespołu Genesis. Na szczycie zestawienia spędził tydzień.

Piosenkę „Invisible Touch” napisali Tony Banks, Phil Collins i Mike Rutherford. Trafiła ona na 13. studyjny album grupy Genesis o tym samym tytule. Krążek ukazał się 9 czerwca 1986 roku. Zespół pracował nad tym singlem na przełomie 1985 i 1986 roku.

"

„Invisible Touch” to moja ulubiona piosenka Genesis. Właściwie wzięła się znikąd. Przychodziliśmy codziennie do studia i po prostu graliśmy. Pewnego dnia Mike Rutherfor zagrał na gitarze riff, a ja zacząłem śpiewać „She seems to have an invisible touch – yeah!”. Dokładnie te słowa przyszły mi wtedy do głowy. Jestem pewien, że ludzie mają wiele teorii na to, jak powstały piosenki, które kochają lub nienawidzą. A w tym przypadku to było jak w muzyce jazzowej. Improwizowaliśmy - przyznał Collins. "

Początkowo członkowie Genesis nie sądzili, że „Invisible Touch” ma szansę na sukces.

"

Napisałem tekst o człowieku - a znałem kilka takich osób - który zachodzi ci za skórę. Wiesz, że sprawi ci kłopot, a mimo to nie możesz się oprzeć. Nie wiedzieliśmy, że to będzie hit. Raczej myśleliśmy: „Podoba nam się to. Może i inni polubią ten utwór”. Mam wrażenie, że słychać w tej kompozycji wpływ Prince’a i Sheili E. Byłem ich fanem - dodał.  "

Popularnością cieszył się również teledysk do tej piosenki. Bardzo często można go było zobaczyć w telewizji MTV. Wyreżyserował go Jim Yukich. W klipie członkowie zespołu kręcą o sobie wideo.

"

Nigdy nie traktowaliśmy naszych teledysków zbyt poważnie. Myślę, że publiczność postrzegała nas jako poważnych artystów, dlatego chcieliśmy wszystkich zaskoczyć. Phil wymyślił swego rodzaju komiczną postać. Zdjęcia do klipu odbyły się w starym spichlerzu nad Tamizą - wspominał Mike Rutherford. "

Zobaczcie to wideo.

Singiel „Invisible Touch” znalazł się na 1. miejscu listy przebojów w Stanach Zjednoczonych. Dotarł też do 4. pozycji w Kanadzie i 15. w Wielkiej Brytanii. Jest to największy hit w karierze Genesis.

Lubicie ten utwór?

Więcej: