1986: „How Will I Know” przebojem w Stanach Zjednoczonych

1986: „How Will I Know” przebojem w Stanach Zjednoczonych ons.pl

15 lutego 1986 roku Whitney Houston z piosenką „How Will I Know” znalazła się na 1. miejscu amerykańskiej listy przebojów. Na szczycie zestawienia utwór utrzymał się dwa tygodnie.

Kompozycja „How Will I Know” pochodzi z debiutanckiego albumu artystki zatytułowanego po prostu „Whitney Houston”. Krążek ukazał się w lutym 1985 roku. Piosenkę napisali George Merrill i Shannon Rubicam. Początkowo utwór miała zaśpiewać Janet Jackson

"

- Niestety jej pracownicy odrzucili naszą propozycję. Stwierdzili, że nie pasuje do jej nowego albumu. W tamtym czasie nagrywała „Control” - wspomina George.

- Im się nie podobało, ale za to Gerry Griffith, który był akurat w Los Angeles, stwierdził, że piosenka pasuje dla nikomu wtedy nieznanej artystki - Whitney Houston, która zbierała materiał na debiutancką płytę. Bardzo spodobało mu się demo - dodała Shannon. 

"

W nagraniu utworu miała wziąć udział matka wokalistki - Cissy Houston. Piosenkarka bardzo chciała, żeby to się stało. Jednak kiedy producent usłyszał ostateczną wersję singla stwierdził, że sama Whitney brzmi o wiele lepiej. W tej sytuacji stworzoną drugą wersję „How Will I Know” - już bez udziału Cissy. 

W piosence wokalistka zastanawia się, czy mężczyzna, który jej się podoba, czuje do niej to samo. Ona również jest niepewna, ponieważ przyjaciele mówią jej, że miłość jest zwodnicza. Kobieta boi się nawet zadzwonić do ukochanego. W pewnym momencie stwierdza, że być może to wszsytko, to tylko sen. Ostatecznie zdaje sobie jednak sprawę, że jej miłość jest prawdziwa. Utwór współgrał z ówczesnym wizerunkiem artystki. 

Teledysk do piosenki wyreżyserował Brian Grant. Wokalistka tańczy wraz z innymi tancerzami w rytm „How Will I Know”. Artystka ma na sobie szarą sukienkę, a jej włosy zafarbowano na miodowy kolor. Co ciekawe, w wideo pojawia się również Aretha Franklin. Zobaczcie, jak wygląda ten teledysk.

Piosenka „How Will I Know” podbiła listy przebojów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Wielkiej Brytanii trafiła na 5. miejsce.

Lubicie ten utwór?

Więcej: