1986: „A Different Corner” przebojem w Wielkiej Brytanii

1986: „A Different Corner” przebojem w Wielkiej Brytanii STEN M. ROSENLUND/Rex Features/EAST NEWS

19 kwietnia 1986 roku na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów trafił utwór „A Different Corner” George’a Michaela. Na szczycie zestawienia utrzymał się trzy tygodnie.

Piosenkę „A Different Corner” skomponował i wyprodukował sam George Michael w 1986 roku. W tamtym czasie muzyk był jeszcze członkiem grupy Wham!, dlatego utwór znalazł się na albumie zespołu pt. „Music from the Edge of Heaven” wydanym jedynie w Japonii i Ameryce Północnej, a także na kompilacji „The Final”. Michael i Andrew Ridgeley ogłosili wtedy, że ich zespół kończy działalność, a George zajmie się karierą solową. Artysta miał już zresztą na koncie jeden solowy przebój - kompozycję „Careless Whisper”, która trafiła na szczyt brytyjskiej listy przebojów w 1984 roku.

„A Different Corner” to drugi po „I Just Called to Say I Love You” Steviego Wondera singiel brytyjski, który został napisany, zaśpiewany, zagrany, zaaranżowany i wyprodukowany przez jednego artystę. Jest to spokojna ballada, która ma charakter refleksji.

"

Myślę, że śmiało można powiedzieć, że „A Different Corner” jest tak naprawdę wyrazem tego, co czuje mężczyzna, którego serce zostało złamane. Miałem wtedy 19 lat i usłyszałem najlepszą ocenę tego utworu od mojego przyjaciela: „Piosenka jest piękna, żałosna, ale piękna” - powiedział Michael w jednym z wywiadów.

"

W teledysku do tej kompozycji George Michael znajduje się w urządzonym na biało pokoju. Sam również ubrany jest w strój tego koloru. Muzyk spaceruje po pomieszczeniu i siedzi na łóżku, śpiewając „A Different Corner”. Zobaczcie ten klip.

DJ Simon Bates ze stacji BBC Radio 1 jako pierwszy wyemitował to nagranie. Bardzo się mu spodobało i przeczuwał, że ma szansę na sukces. Tak też się stało. Utwór trafił na 1. miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii, a w Stanach Zjednoczonych był 7. Na okładce singla znalazła się taka oto dedykacja:

"

To nagranie dedykowane jest pamięci. "

Nieco zmieniona wersja piosenki „A Different Corner” znalazła się na albumie „Ladies & Gentlemen: The Best of George Michael”, który ukazał się w 1998 roku. Pominięto w niej gitarę i refren śpiewany przez Andrew Ridgeleya.

Podoba Wam się ta kompozycja?

Więcej: