1985: „Saving All My Love for You” na 1. miejscu w USA

1985: „Saving All My Love for You” na 1. miejscu w USA ons.pl

26 października 1985 roku piosenka „Saving All My Love for You” znalazła się na 1. miejscu amerykańskiej listy przebojów. Na szczycie zestawienia utwór Whitney Houston utrzymał się przez tydzień.

„Saving All My Love for You” został napisany przez Michaela Massera i Gerry’ego Goffina w latach 70. W oryginale nagrali go Marilyn McCoo i Billy Davis Jr. na płytę „Marilyn and Billy”, która ukazała się w 1978 roku. 

Wersja Whitney Houston

Kilka lat później Michaela Massera poszedł do klubu Sweetwater w Nowym Jorku, gdzie akurat występowała Whitney Houston. Piosenkarka śpiewała inny jego utwór „The Greatest Love of All”. Muzyk był zachwycony. Szybko doprowadził do współpracy z wokalistką. Miał napisać kilka piosenek na jej nową płytę. 

Wytwórnia nie była przekonana, czy to akurat „Saving All My Love for You” powinna promować album. Wtedy Masser założył się z szefem, że jeżeli w czasie koncertu wszystkie kobiety dosłownie padną na kolana, utwór ukaże się jako singiel. Tak też się stało.

Tekst piosenki

Opowiada on o młodej kobiecie, która czeka na swojego ukochanego mężczyznę. Według Dave’a Heatona z magazynu „PopMatters”

"

Whitney Houston śpiewa niektóre partie ze słodko-gorzką lekkością, a niektóre z nagłą ciężkością. W ten sposób idealnie pokazuje uczucia w tej piosence. "

Co ciekawe, słowa utworu nie podobały się matce wokalistki, zwłaszcza fragment opowiadający o romansie z żonatym mężczyzną. Uważała, że to źle wpłynie na jej córkę. Whitney przyznała później, że:

"

Miałam bardzo burzliwy romans. On był żonaty i wiedzieliśmy, że to nigdy się nie uda. Nigdy, nie ma mowy.  "

Krytyka utworu

Piosenka zdobyła przychylne recenzje. Portal Sputnikmusic nazwał ją

"

najbardziej seksowną i najbardziej romantyczną kompozycją na płycie.  "

Nic dziwnego, że Houston w 1986 roku otrzymała za ten utwór swoją pierwszą nagrodę Grammy, a „Saving All My Love for You” królował na listach przebojów w wielu krajach na całym świecie. 

Teledysk

Klip został nakręcony przez Stuarta Orme w Londynie. Whitney wciela się w postać artystki, która ma romans z żonatym producentem. Ostatecznie mężczyzna decyduje się na powrót do rodziny i porzuca zakochaną w nim kobietę. Klip zrodził wiele kontrowersji.

"

Nigdy nie chciałabym znaleźć się w takiej sytuacji. Nie chciałabym tak po prostu brać czegokolwiek, co ktoś mi daje, zwłaszcza jeśli ja poświęcam dużo, a ta osoba niewiele daje z siebie. Nie byłam w takiej sytuacji, ale może ktoś inny tak. Teledysk opowiada pewną historię, ale nie jest to moja historia - powiedział Whitney Houston. "

Lubicie ten utwór? 

Więcej: