1985: „Part-Time Lover” hitem w Stanach Zjednoczonych

1985: „Part-Time Lover” hitem w Stanach Zjednoczonych ons.pl

2 listopada 1985 roku piosenka „Part-Time Lover” z repertuaru Steviego Wondera trafiła na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów. Na szczycie zestawienia utwór utrzymał się przez tydzień. 

Piosenka „Part-Time Lover” została nagrana latem 1985 roku. Znalazła się ona na 20. albumie Steviego Wondera zatytułowanym „In Square Circle”. W nagraniu utworu udział wzięli również Luther Vandross, była żona Wondera Syreeta Wright i Philip Bailey z zespołu Earth, Wind and Fire. 

Tekst utworu opowiada o parze, która oszukuje i zdradza. Mężczyzna i kobieta robią wszystko, aby utrzymać swój romans w sekrecie. Są kochankami „w niepełnym wymiarze godzin”, bo utrzymują związek w tajemnicy. 

"

We are strangers by day, lovers by night

Knowing it's so wrong, but feeling so right

(Jesteśmy nieznajomymi w dzień, kochankami w nocy,

Wiemy, że to złe, ale czujemy się z tym dobrze.) "

Na końcu piosenki następuje zwrot akcji, kiedy to mężczyzna dowiaduje się, że jego żona też ma kochanka, z którym gra w tę samą grę. 

Stevie Wonder przyznał później, że był w podobnej sytuacji. Do jego domu dzwonił mężczyzna, który zmieniał głos, kiedy tylko Stevie podnosił słuchawkę.

Teledysk do „Part-Time Lover” obrazuje słowa piosenki i opowiada historię czarnoskórej pary. Na początku klipu kobieta i mężczyzna oglądają razem film i nagle dzwoni ich telefon. Przez cały utwór odgrywają oni tekst kompozycji. W międzyczasie pokazany jest też Stevie Wonder, który gra w klubie. 

Piosenka dotarła do 1. miejsca listy przebojów w Stanach Zjednoczonych, a w Wielkiej Brytanii znalazła się na 3. pozycji. W 1986 roku Wonder otrzymał za ten utwór nominację do nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy występ pop wokalisty”. 

Lubicie tę kompozycję?

Więcej: