1985: „One More Night” przebojem w Stanach Zjednoczonych

1985: „One More Night” przebojem w Stanach Zjednoczonych ons.pl

30 marca 1985 roku na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów trafił utwór „One More Night” Phila Collinsa. Na szczycie zestawienia utrzymał się 2 tygodnie.

Piosenkę „One More Night” skomponował Phil Collins, a w produkcji pomógł mu Hugh Padgham. Utwór trafił na jego trzeci studyjny album pt. „No Jacket Required”, który ukazał się w lutym 1985 roku. Był to pierwszy singiel promujący to wydawnictwo. Można go także znaleźć na płytach kompilacyjnych „Hits” z 1998 roku i „Love Songs: A Compilation... Old and New” z 2004 roku.

Collins wymyślił ten utwór, kiedy grał na perkusji. W czasie ćwiczeń powstała melodia, która później przerodziła się w hit.

"

W głowie ułożyłem sobie dźwięki i ich tempo. Pamiętam, że myślałem akurat o jednym z przebojów  The Jacksons i wymyśliłem refren. Wyrażenie „one more night” pasowało idealnie do melodii, którą wtedy grałem. Resztę piosenki napisałem bardzo szybko - powiedział w wywiadzie dla magazynu „Playboy”.

"

„One More Night” jest soft rockową balladą. W tekście samotny Collins prosi swoją ukochaną, żeby dała mu jeszcze jedną tytułową noc, żeby mógł udowodnić swoje oddanie. Muzyk podkreślił, że słowa piosenki:

"

są w pewien ciepły sposób bardziej optymistyczne niż przygnębiające w negatywny sposób. "

Teledysk do tej kompozycji wyreżyserował Jim Yukich. Wystąpił w nim sam Phil Collins, który gra na fortepianie w pustym barze. Zdjęcia kręcono w pubie Richarda Bransona - założyciela wytwórni Virgin Records - w Londynie. Zobaczcie ten klip.

Utwór „One More Night” można usłyszeć w filmie w reżyserii Martina Scorsese pt. „Kolor pieniędzy” (org. „The Color of Money”) z 1986 roku, w którym wystąpili m.in. Paul Newman i Tom Cruise. Piosenka trafiła na 1. miejsce listy przebojów w Stanach Zjednoczonych i była to druga kompozycja Collinsa po „Against All Odds”, której się to udało. W Wielkiej Brytanii znalazła się na 4. pozycji.

Lubicie ten przebój?

Więcej: