1985: Madonna z piosenką „Crazy For You” na 1. miejscu w USA

1985: Madonna z piosenką „Crazy For You” na 1. miejscu w USA ons.pl

11 maja 1985 roku na szczyt amerykańskiej listy przebojów trafił utwór „Crazy For You”. Na 1. miejscu zestawienia spędził tydzień.

Piosenkę napisali John Bettis i Jon Lind. Znalazła się ona na ścieżce dźwiękowej do filmu „Vision Quest”, który trafił na ekrany kin w lutym 1985 roku. Co ciekawe, w jednej ze scen pojawia się sama Madonna. Występuje w roli wokalistki w lokalnej restauracji. 

Singiel „Crazy For You” ukazał się 2 marca 1985 roku. W tamtym czasie piosenkarka nie była jeszcze zbyt popularna. Dopiero co podpisała kontrakt z wytwórnią Sire Records. Bettis i Lind stworzyli tę kompozycję z myślą o zupełnie innej artystce. 

"

Wtedy pojawił się singiel „Borderline” i byłem zdziwiony. Powiedziałem: „Przepraszam? Czy to naprawdę dla Madonny? Serio? Czy ona potrafi zaśpiewać taką piosenkę?”. Byliśmy z Jonem zdziwieni wyborem, jeśli chcecie znać prawdę - przyznał Bettis w wywiadzie dla magazynu „Billboard”.

"

„Crazy For You” jest balladą, która pokazała możliwości wokalne Madonny. Wcześniej mało kto uważał, że jest dobrą wokalistką. Wprawdzie odniosła sukces z płytą „Like A Virgin” i przebojami z tego albumu jak „Material Girl”, ale były to piosenki w stylu dance. Tym singlem artystka udowodniła, że ma prawdziwy talent.

Do utworu został nakręcony teledysk, w którym Madonna śpiewa w nocnym klubie. Zobaczcie to wideo.

Singiel „Crazy for You” zdobył bardzo pozytywne recenzje krytyków. Za tę kompozycję Madonna otrzymała pierwszą w karierze nominację do nagrody Grammy w kategorii „Najlepsze Wykonanie Pop Wokalistki”. Piosenka trafiła na 1. miejsce list przebojów w Stanach Zjednoczonych, Australii i Kanadzie. 

Lubicie ten utwór?

Więcej: