1985: „Heaven” przebojem w Stanach Zjednoczonych

1985: „Heaven” przebojem w Stanach Zjednoczonych ons.pl

22 czerwca 1985 roku na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów trafił utwór „Heaven” Bryana Adamsa. Na szczycie zestawienia utrzymał się dwa tygodnie.

Piosenkę „Heaven” napisali Bryan Adams i Jim Vallance. Utwór trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu „A Night in Heaven”, a także na czwarty studyjny album Adamsa pt. „Reckless”. Krążek ukazał się 5 listopada 1984 roku. 

Singiel „Heaven” został nagrany w dniach 6 i 7 czerwca 1983 roku w studiu The Power Station w Nowym Jorku. Początkowo z Adamsem miał współpracować perkusista Mickey Curry, jednak okazało się, że muzyk podpisał już kontrakt z duetem Hall & Oates. W tej sytuacji zastąpił go członek zespołu Journey - Steve Smith. 

Do kompozycji nakręcono aż dwa teledyski. Jeden z nich wyreżyserował Steve Barron. Wystąpili w nim Lysette Anthony i Garwin Sanford. Zdjęcia powstały w Vancouver w Kanadzie. Drugi powstał w Londynie. Pokazuje Bryana Adamsa śpiewającego „Heaven” na żywo na koncercie. Za ten klip muzyk otrzymał nominację do nagrody MTV Video Music Award. Zobaczcie to właśnie wideo. 

Piosenka podbiła amerykańską listę przebojów latem 1985 roku. W Wielkiej Brytanii była dopiero na 38. miejscu zestawienia.

W 2001 roku nową wersję tego utworu nagrał Hiszpan - DJ Sammy. Pomógł mu w tym Niemiec - DJ Yanou.

"

Powodem, dla którego zdecydowałem się na ten właśnie singiel jest to, że po prostu go uwielbiam. Mam bardzo miłe wspomnienia z młodości związane z tą piosenką - powiedział Yanou. "

Posłuchajcie coveru „Heaven”.

Adams przyznał, że podoba mu się ta niecodzienna wersja jego przeboju.

"

Wszyscy kochają tę kompozycję. Byłem zachwycony, że Yanou nagra ją w stylu dance. Bardzo chciałem ją usłyszeć. To jest zawsze interesujące zobaczyć, jak inni artyści interpretują twoją muzykę - powiedział. "

Utwór trafił na 1. miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii i 8. w Stanach Zjednoczonych.

Lubicie tę piosenkę Bryana Adamsa?

Więcej: