1985: Freddie Mercury wydał solowy album „Mr. Bad Guy”

1985: Freddie Mercury wydał solowy album „Mr. Bad Guy” Ilpo Musto / Rex Features/EAST NEWS

Krążek ukazał się 29 kwietnia 1985 roku. Znalazły się na nim takie przeboje jak „I Was Born to Love You” czy „Made in Heaven”.

„Mr. Bad Guy” to debiutancki solowy album Freddiego Mercury’ego. Muzyk pracował nad płytą akurat w czasie, kiedy grupa Queen zrobiła sobie przerwę od występów i nagrywania krążków. Praca nad wydawnictwem trwała ponad dwa lata (od 1983 roku do 1985 roku). 

Artysta chciał zamieścić na albumie utwory, których nigdy nie nagrał z zespołem Queen. Były to ballady oraz piosenki disco i dance. Wszystkie skomponował samodzielnie. W sumie było ich 11. Przygotował też specjalny duet z Michaelem Jacksonem pt. „There Must Be More to Life Than This”.

Na płycie znalazło się kilka utworów, które stały się wielkimi hitami. Jednym z nich jest „Made in Heaven”. Na potrzeby teledysku do tego utworu została stworzona specjalna scenografia - replika Royal Opera House. Mercury ubrany jest w podobny kostium, który miał w klipie do „Radio Ga Ga”. Zobaczcie to wideo.

Innym przebojem z tej płyty jest „I Was Born to Love You”. Teledysk do tego utworu wyreżyserował David Mallet. Zdjęcia kręcone były w Londynie. Klip przedstawia Freddiego w pokoju pełnym luster, następnie muzyk biegnie przez dom, a potem tańczy.

Jednym z hitów stał się też singiel „Living on My Own”. W 1993 roku powstał remiks tej piosenki i to on lepiej radził sobie na listach przebojów. Dotarł do 1. miejsca w Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii czy Irlandii. W teledysku do obu wersji wykorzystano fragmenty nagrań z imprezy urodzinowej Freddiego.

Album „Mr. Bad Guy” Mercury zadedykował swoim kotom. Na płycie przeczytamy:

"

Dla mojego kota Jerry’ego—a także Toma, Oscara i Tiffany oraz miłośników kotów z całego wszechświata - miejcie gdzieś innych. "

(fot. materiały promocyjne)

Lista utworów na płycie Mr. Bad Guy

 1. „Let's Turn It On"
 2. „Made in Heaven”
 3. „I Was Born to Love You”
 4. „Foolin' Around”
 5. „Your Kind of Lover”
 6. „Mr. Bad Guy”
 7. „Man Made Paradise”
 8. „There Must Be More to Life Than This”
 9. „Living on My Own”
 10. „My Love Is Dangerous”
 11. „Love Me Like There's No Tomorrow”

Który przebój z tego albumu lubicie najbardziej?

Więcej: