1985: Eurythmics podbija brytyjską listę przebojów

1985: Eurythmics podbija brytyjską listę przebojów ons.pl

27 lipca 1985 roku na szczyt brytyjskiej listy przebojów trafił utwór „There Must Be An Angel (Playing With My Heart)” zespołu Eurythmics. Na 1. miejscu zestawienia spędził tydzień.

Piosenkę „There Must Be An Angel (Playing With My Heart)” napisali Annie Lennox i David A. Stewart. Trafiła ona na piąty studyjny album brytyjskiego duetu Eurythmics zatytułowany „Be Yourself Tonight”. Krążek ukazał się w kwietniu 1985 roku. 

Co ciekawe, solówkę na harmonijce zagrał w tym utworze Stevie Wonder. Muzycy nagrali ten singiel w studiu w Los Angeles. 

"

Mieliśmy zarezerwowany czas w studiu, a plotka głosiła, że Stevie Wonder nie wie dokładnie, o której powinien się pojawić. Na szczęście w końcu przyszedł i trzeba przyznać, że był uroczy. Miał włosy zaplecione w warkoczyki ze złotymi koralikami. A kiedy grał, potrząsał głową tak, że koraliki wydawały głośny dźwięk - wspominali muzycy.

"

W teledysku do tej piosenki David A. Stewart wcielił się w rolę króla Francji - Ludwika XIV, zwanego Królem Słońce. Natomiast Annie Lennox jest anielską wokalistką, która ma rozbawić króla i zapewnić mu rozrywkę. Władca początkowo jest znudzony, ale ostatecznie zostaje oczarowany występem. Klip wyreżyserowali Eddie Arno i Mark Innocenti. Zdjęcia odbyły się w teatrze Wimbledon w Londynie. Koszt nagrania wyniósł ok. 100 tysięcy funtów. Zobaczcie to wideo.

Utwór „There Must Be An Angel (Playing With My Heart)” stał się międzynarodowym hitem. Trafił na 1. miejsce list przebojów w Wielkiej Brytanii, Polsce, Norwegii oraz Irlandii. Jest to najwyżej notowana piosenka w dorobku Eurythmics.

Wielu artystów nagrało cover tego singla. Wśród nich byli m.in.: Brittany Murphy, Fantastic Plastic Machine, Leningrad Cowboys, Luciano Pavarotti, Kylie Minogue, Jessica G. Pilnäs oraz niemiecki zespół No Angels.

Która wersja „There Must Be An Angel (Playing With My Heart)” podoba Wam się bardziej?

Więcej: