1985: „Can't Fight This Feeling” na 1. miejscu w USA

1985: „Can't Fight This Feeling” na 1. miejscu w USA Wikimedia Commons/Larry Philpot

9 marca 1985 roku na szczyt amerykańskiej listy przebojów trafiła piosenka „Can't Fight This Feeling” zespołu REO Speedwagon. Na 1. miejscu zestawienia spędziła 3 tygodnie.

„Can't Fight This Feeling” to ballada, która trafiła na 11. studyjny album grupy REO Speedwagon pt. „Wheels Are Turnin’”. Piosenkę napisał Kevin Cronin, a produkcją zajął się wraz z Garym Richrathem i Alanem Gratzerem. Utwór opowiada o mężczyźnie, który zakochuje się w dziewczynie, z którą od dawna się przyjaźnił. 

Zespół miał wtedy dość duże problemy w tworzeniu piosenek na płytę „Wheels Are Turnin’”. Muzycy postanowili zrobić sobie przerwę, żeby każdy osobno mógł popracować nad kompozycjami. Cronin zdecydował, że wyjedzie na Hawaje i tam poszuka inspiracji. Przypomniał sobie wtedy utwór, który napisał 10 lat wcześniej, ale nigdy go nie dokończył. Tak powstał singiel, który mówi o strachu przed zmianą. 

Do kompozycji powstały dwa teledyski. W jednym widzimy zespół pracujący w studiu nagraniowym. Na początku widzimy Kevina Cronina, który gra na fortepianie i próbuje znaleźć najlepszą tonację dla tego utworu. Druga wersja klipu jest nieco bardziej profesjonalna i w różnoraki sposób odnosi się do cyklu życia. Zobaczcie to wideo.

„Can't Fight This Feeling” to drugi przebój w dorobku REO Speedwagon, który trafił na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów. Wcześniej udało się to utworowi „Keep on Loving You”. W Wielkiej Brytanii piosenka znalazła się na 16. pozycji.

Singiel pojawił się w amerykańskim serialu „Nie z tego świata” (ang. „Supernatural”), a także w serii „Glee”.

Podoba Wam się ta kompozycja?

Więcej: