1985: „A View To A Kill” przebojem w Stanach Zjednoczonych

1985: „A View To A Kill” przebojem w Stanach Zjednoczonych ons.pl

13 lipca 1985 roku na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów trafił utwór „A View To A Kill” zespołu Duran Duran. Na szczycie zestawienia spędził dwa tygodnie.

Singiel „A View to a Kill” ukazał się 6 maja 1985 roku. W tworzeniu tego utworu zespołowi Duran Duran pomagał John Barry. Został on nagrany specjalnie na potrzeby filmu o Jamesie Bondzie pt. „Zabójczy widok”, w którym w rolę Agenta 007 po raz siódmy i ostatni wcielił się Roger Moore. 

Producent filmu Cubby Broccoli wybrał Duran Duran po tym, jak basista grupy - John Taylor - podszedł do niego na przyjęciu i powiedział: „Kiedy zamierzasz zatrudnić kogoś przyzwoitego, żeby zaśpiewał dla ciebie piosenkę tytułową?”. Muzyk przyznał później, że był wtedy lekko pijany. Ten niecodzienny początek doprowadził do poważnych rozmów i podpisania kontraktu. Wkrótce potem członkowie zespołu poznali się z Johnem Barry’m - głównym kompozytorem pracującym przy filmach o Jamesie Bondzie. 

"

Tak naprawdę on nie wpadł na żaden konkretny pomysł związany z muzyką. Usłyszał, co wymyśliliśmy i wszystko to uporządkował. Praca poszła tak szybko, bo on potrafił odseparować złe pomysły od dobrych i odpowiednio to zaaranżować. On genialnie nad tym wszystkim panuje. Praktycznie pracował z nami jako szósty członek zespołu, ale w ogóle nam nie przeszkadzał - stwierdził Simon Le Bon.

"

Piosenka „A View To A Kill” była gotowa pod koniec kwietnia 1985 roku i w maju ukazała się jako singiel. Kompozycja podbiła listy przebojów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Brazylii, Hiszpanii, Szwecji i Austrii. Jest to jeden z największych hitów w dorobku Duran Duran. Zobaczcie teledysk do tego singla.

W 1986 roku John Barry oraz członkowie grupy Duran Duran otrzymali za ten utwór nominację do Złotego Globa. Zespół wykonał „A View To A Kill” w czasie wielkiego koncertu Live Aid, który odbył się 13 lipca 1985 roku w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych. 

Lubicie tę piosenkę?

Więcej: