1984: „Time After Time” przebojem w Stanach Zjednoczonych

1984: „Time After Time” przebojem w Stanach Zjednoczonych ons.pl

9 czerwca 1984 roku na 1. miejsce listy przebojów w USA trafił utwór „Time After Time” w wykonaniu Cyndi Lauper. Na szczycie zestawienia spędził dwa tygodnie.

Piosenkę „Time After Time” skomponowali Cyndi Lauper i Rob Hyman. Trafiła ona na debiutancki album wokalistki zatytułowany „She's So Unusual”. Krążek ukazał się 14 października 1983 roku. Artystka poznała Hymana dzięki producentowi płyty - Rickowi Chertoffowi. Spotkali się w klubie The Bottom Line.

"

To wtedy ją poznałem. Rozmawialiśmy, a ona od razu wydała mi się taka niezwykła. Była zdecydowanie inna, uderzająca i kreatywna. Jedna rzecz prowadziła do drugiej - zobaczyła nasz zespół i mieliśmy okazję wysłuchać jej demo. Przyjechała do Filadelfii i nocowała u przyjaciela. Pracowała w naszym studiu i nagrała kilka piosenek. To był dla nas taki okres próbny. Testowaliśmy też różnych perkusistów i gitarzystów basowych. Skończyło się jednak na tym, że to Eric i ja zagraliśmy partie gitarowe, a Rick produkował album. Zostaliśmy jej zespołem - powiedział Rob. "

Hyman twierdził, że utwór „Time After Time” powstał bardzo szybko. Lauper miała już wtedy gotowe wszystkie kompozycje na nową płytę, ale uznała, że przyda się jeszcze jedna. Wtedy właśnie w czasie jeden sesji nagraniowej powstała ta piosenka. Tytuł pochodzi od nazwy filmu science fiction z 1979 roku, którego nazwę piosenkarka zobaczyła w programie telewizyjnym. 

"

Zobaczyła „Time After Time” i od razu coś zaskoczyło. Powiedziała, że znalazła pomysł na tytuł. Siedziałem wtedy przy fortepianie i szybko wymyśliłem refren i całą melodię - stwierdził Hyman. "

Teledysk do tej piosenki wyreżyserował Edd Griles. Opowiada on o młodej kobiecie, która zostawia swojego kochanka, ponieważ tęskni za domem i martwi się o swoją matkę. W klipie wystąpili mama, brat oraz chłopak Cyndi Lauper. Zobaczcie to wideo.

„Time After Time” to pierwszy utwór w karierze wokalistki, który trafił na szczyt listy przebojów w Stanach Zjednoczonych. Artystka otrzymała za niego nominację do nagrody Grammy w kategorii „Piosenka Roku”.

W 2008 roku cover tego singla nagrał Ronan Keating. Kompozycja trafiła na jego piąty solowy album „Songs for My Mother”. To jedna z najpopularniejszych wersji tej piosenki.

Którą wersję „Time After Time” wolicie?

Więcej: