1984: Płyta Paula McCartneya na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii

1984: Płyta Paula McCartneya na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii ons.pl

3 listopada 1984 roku album „Give My Regards To Broad Street” trafił na 1. miejsce listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii. Jakie utwory znalazły się na krążku?

Album „Give My Regards to Broad Street” to ścieżka dźwiękowa do filmu o tym samym tytule. W produkcji wystąpili Paul McCartney, Ringo Starr oraz Bryan Brown. Film w przeciwieństwie do płyty nie odniósł większego sukcesu.

Na krążku znajduje się 15 kompozycji. Zostały one zamieszczone w takiej kolejności, w jakiej pojawiły się w filmie. Są to reinterpretacje piosenek zespołu The Beatles oraz grupy The Wings: „Good Day Sunshine”, „Yesterday”, „Here, There and Everywhere” czy „Silly Love Songs”. Ale McCartney wybrał też nowsze utwory ze swoich albumów: „Ballroom Dancing” i „Wanderlust” z płyty „Tug of War” i „So Bad” z „Pipes of Peace”. Zakres piosenek był tak szeroki, że na płycie winylowej musiały znaleźć się specjalne wersje tych kompozycji.

Największy sukces osiągnęła piosenka „No More Lonely Nights (Ballad)” nagrana z Davidem Gilmourem. Utwór dotarł do 2. miejsca w Wielkiej Brytanii, a w Stanach Zjednoczonych do pozycji 6. 

Z kolei album „Give My Regards to Broad Street” trafił na 1. miejsce listy najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii, czego nie udało się powtórzyć w USA. Tam krążek znalazł się na pozycji 21. 

Co o albumie sądzili krytycy? Stephen Thomas Erlewine z portalu AllMusic napisał:

"

Płyta byłaby prawdziwą katastrofą, gdyby nie piosenka „No More Lonely Nights” nagrana w absolutnie uroczym średnim tempie przez niesamowitego Davida Gilmoura. Musiał nagrać 3 wersje tej piosenki, co oznacza, że lepiej było postawić na ten utwór na płycie „All the Best” niż zamieszczać go tutaj. "

Lista utworów na płycie Give My Regards To Broad Street

1. ”No More Lonely Nights (ballad)"

2. ”Good Day Sunshine"

3. ”Yesterday"

4. ”Here, There and Everywhere"

5. ”Wanderlust"

6. ”Ballroom Dancing"

7. ”Silly Love Songs"

8. ”Not Such a Bad Boy"

9. ”So Bad"

10. ”No Values"

11. ”No More Lonely Nights (ballad reprise)"

12. ”Eleanor Rigby"

13. ”The Long and Winding Road"

14. ”No More Lonely Nights (playout version)"

15. ”Goodnight Princess”

Które utwory z tego albumu lubicie?

Więcej: