1984: Michael Jackson odsłonił gwiazdę w Alei Sław w Hollywood

1984: Michael Jackson odsłonił gwiazdę w Alei Sław w Hollywood ons.pl

20 listopada 1984 roku Michael Jackson odsłonił swoją gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław. Jak wyglądała ta ceremonia? 

Hollywood Walk of Fame, czyli Hollywoodzka Aleja Sław, to chodnik wzdłuż Hollywood Boulevard oraz Vine Street w Los Angeles, na którym znajduje się ponad 2,5 tysiąca gwiazd upamiętniających sławne osoby. Uhonorowani zostają ludzie związani z przemysłem rozrywkowym: aktorzy, muzycy, reżyserzy, producenci czy grupy teatralne i musicalowe. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych w Hollywood.

Na pomysł stworzenia Alei Sław wpadł w 1953 roku E. M. Stuart, który był szefem Izby Handlu w Hollywood. W informacji prasowej, którą w tamtym czasie rozesłał, wyjaśnił powody swojej decyzji.

"

Aleja miała podtrzymać chwałę społeczności, której nazwa oznacza prestiż i wywołuje emocje w czterech stronach świata.

"

Przez kilka kolejnych lat pomysł był rozwijany. Szacowano, że koszty budowy alei wyniosą od 1-2 milionów dolarów. 15 sierpnia 1958 roku odsłonięto 8 pierwszych gwiazd. Wyróżnieni zostali: Olive Borden, Ronald Colman, Louise Fazenda, Preston Foster, Burt Lancaster, Edward Sedgwick, Ernest Torrence i Joanne Woodward. 

Co ciekawe, gwiazdę otrzymać mogą nie tylko osoby, ale także postacie z bajek czy filmów. W Alei Sław odnajdziemy gwiazdy m.in.: Myszki Miki, Królika Bugsa, Kaczora Donalda, Kubusia Puchatka czy Shreka. 

Gwiazda Michaela Jacksona

Michael Jackson był pierwszym artystą, który otrzymał 2 gwiazdy w tej samej kategorii. Po raz pierwszy został wyróżniony 3 września 1980 roku jako członek zespołu The Jacksons. Jako solowy artysta swoją gwiazdę odsłonił 20 listopada 1984 roku.

Fot. ons.pl

Towarzyszyli mu burmistrz Johnny Grant i Bill Welsh, prezes lokalnej Izby Handlowej w Hollywood. Zobaczcie, jak wyglądała uroczystość.

W 2009 roku po śmierci wokalisty wielu fanów zgromadziło się wokół gwiazdy Michaela Jacksona, aby oddać mu cześć. Składali tam kwiaty oraz zostawiali pamiątki związane z artystą. 

fot. ons.pl

Chcielibyście zobaczyć Hollywood Walk of Fame?

Więcej: