1984: Duran Duran z piosenką „The Reflex” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii

1984: Duran Duran z piosenką „The Reflex” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii ons.pl

5 maja 1984 roku na szczyt brytyjskiej listy przebojów trafił utwór „The Reflex”. Na 1. miejscu zestawienia utrzymał się 4 tygodnie. 

Piosenkę „The Reflex” skomponowali Simon Le Bon, John Taylor, Roger Taylor, Andy Taylor oraz Nick Rhodes. Trafiła ona na trzeci studyjny album zespołu Duran Duran zatytułowany „Seven and the Ragged Tiger”. Ukazał się on w listopadzie 1983 roku. 

Wiele osób uważa, że utwór ma głębokie przesłanie, ale grupa przyznała szczerze, że singiel powstał po tym, jak muzycy wypili kilka butelek wina. Sam Simon Le Bon stwierdził, że nie ma pojęcia, co on oznacza. Zespół początkowo nie planował wydania „The Reflex” jako singla, ale przekonał go do tego producent Nile Rodgers. 

Teledysk do tej kompozycji wyreżyserował Russell Mulcahy. Zdjęcia kręcone były w Toronto w czasie trasy koncertowej Sing Blue Silver Tour. Część materiałów powstało w hali, a reszta podczas wieczornego występu Duran Duran. Grupa nie chciała jednak, żeby było to zwykłe koncertowe wideo, dlatego w czasie show na ekranie wyświetlane były zdjęcia nagich modelek z obrożami i łańcuchami na szyjach. W pewnym momencie fani widzą wodospad, który „wylewa się” z monitora i oblewa publiczność. Zobaczcie ten klip.

Utwór „The Reflex” jest jednym z największych hitów w dorobku Duran Duran. Trafił na 1. miejsce list przebojów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Belgii, Kanadzie, Irlandii i Holandii. Piosenka znalazła się również na ścieżce dźwiękowej do filmów „American Pie: Wesele” i „Corky Romano”, a także w serialu „That '80s Show”. 

Lubicie tę kompozycję?

Więcej: