1982: Sukces płyty „Love Over Gold” Dire Straits w Wielkiej Brytanii

1982: Sukces płyty „Love Over Gold” Dire Straits w Wielkiej Brytanii Wikimedia Commons

2 października 1982 roku album „Love Over Gold” zespołu Dire Straits znalazł się na 1. miejscu listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii. Na szczycie zestawienia spędził 4 tygodnie.

„Love Over Gold” jest 4. studyjnym albumem zespołu Dire Straits. Został nagrany w studiu Power Station w Nowym Jorku. Krążek ukazał się 20 września 1982 roku. Produkcją płyty i kompozycją utworów zajął się wokalista grupy - Mark Knopfler. Wydawnictwo zawiera zaledwie 5 piosenek: „Telegraph Road”, „Private Investigations”, „Industrial Disease”, „Love Over Gold” i „It Never Rains”, które łącznie trwają 41 minut. 

Love Over Gold na listach przebojów

Utwory ukazały się na płycie winylowej i kasecie magnetofonowej. Singlem promującym wydawnictwo była trwająca ponad 6 minut piosenka „Private Investigations”, która dotarła do 2. miejsca brytyjskiej listy przebojów. „Love Over Gold” była najchętniej kupowaną płytą w wielu krajach na całym świecie, m.in.: w Wielkiej Brytanii, Australii, Austrii, Włoszech, Nowej Zelandii i Norwegii. W Stanach Zjednoczonych krążek znalazł się na pozycji 19. 

Recenzje Love Over Gold 

Album otrzymał bardzo przychylne recenzje od najbardziej prestiżowych magazynów muzycznych. W 1982 roku „Rolling Stone” ocenił go na 4 z 5 możliwych gwiazdek. 

"

Wydaje się, że Mark Knopfler., który jest również producentem tej płyty, zbyt mocno się stara. Prawie wszystkie piosenki kończą się solówkami gitarowymi, co wygląda jakby miał zbyt dużo pomysłów i nie wiedział, jak je pogodzić. Ale w czasach, kiedy większość muzyki traktowana jest jak produkt, „Love Over Gold” stawia sztukę ponad wszystko.  "

rollingstone.com/ka

Więcej: