1981: Piosenka The Police hitem w Wielkiej Brytanii

1981: Piosenka The Police hitem w Wielkiej Brytanii ons.pl

14 listopada 1981 roku utwór „Every Little Thing She Does Is Magic” zespołu The Police trafił na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów. Na szczycie zestawienia piosenka utrzymała się przez tydzień.

Utwór „Every Little Thing She Does Is Magic” pochodzi z 4. studyjnego albumu The Police zatytułowanego „Ghost in the Machine”. Wprawdzie piosenka została nagrana w 1981 roku, ale Sting skomponował ją już 5 lat wcześniej. 

"

Najpierw nagrałem demo z towarzyszeniem fortepianu w studiu w Montrealu. Napisałem ten utwór na długo przed tym, jak zespół The Police osiągnął sukces. Ta piosenka była dla niego zbyt lekka. Ale demo było naprawdę super. Według mnie miało potencjał na zostanie wielkim hitem - powiedział Sting. "

Andy Summers i Stewart Copeland uważali, że piosenka nie jest w stylu „The Police” i próbowali trochę zmienić aranżację.

"

Pamiętam, jak powiedziałem: „OK, włącz demo Stinga i pokażę ci, jak jest marne”. Więc Sting stał nade mną i kontrolował wszystkie zmiany. Zagrałem piosenkę tylko raz i była gotowa. Potem Andy nagrał partię gitarową - wspomina Stewart Copeland. "

„Every Little Thing She Does Is Magic” ukazał się jako drugi singiel z płyty „Ghost in the Machine” w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W pozostałych krajach był to pierwszy singiel promujący to wydawnictwo. Utwór trafił na 1. miejsce list przebojów w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. W Stanach Zjednoczonych był 3.

Według Chrisa True z portalu AllMusic:

"

To zabawne że Sting, który jest symbolem seksu, zawsze w tego typu popowych piosenkach przedstawia się jako wielki przegrany. W „Every Little Thing She Does Is Magic” Sting jest nieszczęśliwie zakochany, romantyczny, ale zupełnie nieudolny. Jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że The Police udało się piąć coraz wyżej w latach 80., co zostało poprzedzone sukcesem genialnej piosenki „Every Little Thing She Does Is Magic”. "

Co ciekawe, słowa „Do I have to tell the story/Of a thousand rainy days since we first met?/It's a big enough umbrella/But it's always me that ends up getting wet” pojawiły się także w zakończeniach piosenek „O My God” z następnego albumu The Police pt. „Synchronicity” oraz „Seven Days” z solowej płyty Stinga „Ten Summoner's Tales”. 

Lubicie ten utwór?

Więcej: