1981: „One Day In Your Life” przebojem w Wielkiej Brytanii

1981: „One Day In Your Life” przebojem w Wielkiej Brytanii ons.pl

27 czerwca 1981 roku na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów trafił utwór „One Day In Your Life” Michaela Jacksona. Na szczycie zestawienia spędził dwa tygodnie.

Piosenkę „One Day In Your Life” napisali Sam Brown i Renée Armand. Trafiła ona na czwarty studyjny album Michaela Jacksona pt. „Forever, Michael”, który ukazał się 16 stycznia 1975 roku. Muzyk miał wtedy zaledwie 16 lat. W 1981 roku utwór ukazał się jako singiel promujący płytę kompilacyjną „One Day in Your Life”. 

Kompozycja nie odniosła większego sukcesu w Stanach Zjednoczonych. Trafiła na 55. miejsce listy przebojów. Podbiła za to zestawienia w Wielkiej Brytanii. „One Day In Your Life” to pierwsza solowa piosenka w dorobku Jacksona, która znalazła się na szczycie listy na Wyspach. Był to jeden z najlepiej sprzedających się singli w tym kraju w 1981 roku. Robert Christgau - amerykański dziennikarz i krytyk muzyczny - nazwał ten utwór „romantyczną balladą, która jest bardzo wiarygodna”. 

Posłuchajcie tej kompozycji.

Podobnego sukcesu nie odniósł album „Forever, Michael”, z którego pochodzi ta piosenka. Znalazło się na nim 10 utworów. Wszystkie trwały w sumie ok. 30 minut. Zalicza się je do R&B, popu, soulu i pop rocka. Płyta została dobrze przyjęta przez krytyków. Mimo to znalazła się dopiero na 101. miejscu listy najpopularniejszych krążków w Stanach Zjednoczonych. Sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. 

(fot. materiały promocyjne)

Lubicie utwór „One Day In Your Life”?

Więcej: