1981: „Keep On Loving You” przebojem w Stanach Zjednoczonych

1981: „Keep On Loving You” przebojem w Stanach Zjednoczonych Wikimedia Commons/Sjgkfe

21 marca 1981 roku na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów trafiła piosenka „Keep On Loving You” zespołu REO Speedwagon. Na szczycie zestawienia utwór utrzymał się przez tydzień.

„Keep On Loving You” to rockowa ballada skomponowana przez Kevina Cronina. Utwór znalazł się na 9. studyjnym albumie grupy REO Speedwagon pt. „Hi Infidelity”. Singiel został wydany 4 listopada 1980 roku. 

Piosenka jest odpowiedzią Cronina na wiadomość o tym, że jego żona go zdradza. Wokalista zapewnił w kompozycji, że będzie zawsze ją kochał bez względu na wszystko. 

"

Kiedy nagrywaliśmy płytę „Hi Infidelity”, większość z członków REO Speedwagon miało jakieś problemy osobiste. Mowa o rozwodach i tego typu nieprzyjemnych sprawach. Pamiętam, jak Kevin zagrał mi „Keep On Loving You” po raz pierwszy. Miałem trochę obaw, zanim nagraliśmy ten utwór. Musicie pamiętać, że w tamtym czasie byliśmy postrzegani jako zespół rockowy, a to była zupełnie inna kompozycja. Nie byłem pewien, jak nasi wierni fani zareagują na taką balladę. Ale wtedy Gary Richrath wyjął swoją gitarę i zaczął grać ten singiel z Kevinem. Czułem, że to dobra piosenka. Ich wykonanie było naprawdę w porządku. Kiedy utwór trafił do radia, wszystko dosłownie eksplodowało.W końcu mieliśmy hit, na który my i nasza wytwórnia czekaliśmy od lat. To zmieniło nasze życie na zawsze - wspominał klawiszowiec Neal Doughty.

"

Teledysk do „Keep On Loving You” wyreżyserował Bruce Gowers. W klipie wokalista Kevin Cronin leży na sofie i opowiada psycholożce o swoich problemach sercowych.

"

Ktoś stwierdził, że dobrze mieć w teledysku jakąś gorącą laskę. Dlatego właśnie w rolę psychiatry wcieliła się piękna modelka. Ona była spoza naszej ligi - stwierdził Cronin. "

Zobaczcie to wideo:

Utwór „Keep On Loving You” trafił na 1. miejsce listy przebojów w Stanach Zjednoczonych w marcu 1981 roku, a w Wielkiej Brytanii był na 7. pozycji. Singiel sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. 

Lubicie tę piosenkę?

Więcej: