1980: „Woman in Love” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii

1980: „Woman in Love” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii ons.pl

25 października 1980 roku piosenka „Woman in Love” w wykonaniu Barbry Streisand znalazła się na 1. miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Na szczycie zestawienia utwór utrzymał się przez 3 tygodnie.

Piosenkę „Woman in Love” specjalnie dla Barbary Streisand skomponowali Barry i Robin Gibb z zespołu Bee Gees. Utwór znalazł się na jej 22. studyjnym albumie „Guilty”, który w całości skomponował Barry Gibb. „Woman in Love” był pierwszym singlem promującym to wydawnictwo i stał się jednym z największych przebojów tej piosenkarki. 

Utwór dotarł do 1. miejsca amerykańskiej listy przebojów. Podobny sukces odniósł we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Do grudnia 1981 roku singiel sprzedał się w ponad 2,5 milionach egzemplarzy. 

W linijce „I stumble and fall / But I give you it all”, Streisand słowo „all” śpiewa przez 10 sekund. Dziennikarz Casey Kasem twierdzi, że był to najdłużej trwający dźwięk w piosence, która dotarła do 1. miejsca listy przebojów i była wykonywa przez solistkę. Wkrótce jednak jej rekord został pobity m.in. przez Donnę Summer. 

Streisand nie była jednak zadowolona z piosenki.

"

Nie lubię jej, bo nie wierzę w słowa zawarte w tekście - skwitowała. "

Bardzo rzadko wykonywała ten utwór na koncertach. 

W 2006 ukazała się płyta „The Guilty Demos”, na której znalazły się nagrania demo w wykonaniu Barry’ego Gibba. Wśród nich była piosenka „Woman in Love”. To właśnie Gibb zaśpiewał ją jako pierwszy w październiku 1979 roku. 

Którą wersję tego utworu wolicie? 

Więcej: