1980: „Lady” Kenny’ego Rogersa hitem w Stanach Zjednoczonych

1980: „Lady” Kenny’ego Rogersa hitem w Stanach Zjednoczonych ons.pl

W połowie listopada 1980 roku piosenka „Lady” w wykonaniu Kenny’ego Rogersa trafiła na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów. Co przesądziło o tym sukcesie?

Utwór „Lady” skomponował Lionel Richie. Piosenkę tę w 1980 roku nagrał wokalista country Kenny Rogers. Jest to jeden z jego największych przebojów. 

"

Lionel zajmował się R&B, ja muzyką country, a stworzyliśmy utwór pop - wspominał Rogers. "

Richie napisał tę kompozycję specjalnie dla Kenny’ego. Kiedy muzyk dowiedział się o tym, od razu poleciał do Las Vegas, żeby się z nim spotkać. 

"

Kiedy byliśmy w studiu, zapytałem: „A gdzie jest drugi wers?”, a ludzie z wytwórni powiedzieli mi: „Lionel jest w toalecie i właśnie go pisze. On nie potrafi tworzyć, kiedy nie ma presji czasu”. "

Muzycy szybko stworzyli demo, a w ciągu 2 tygodni nagrali cały utwór. Rogers był zachwycony kompozycją.

"

Uwielbiam piosenki, które opowiadają o kobietach. To jest właśnie rynek, który chcę zdobyć. "

Piosenka ukazała się na albumie „Kenny Rogers' Greatest Hits” wydanym we wrześniu 1980 roku. Singiel „Lady” od razu stał się hitem. Dotarł do 1. miejsca listy przebojów w Stanach Zjednoczonych. Na szczycie zestawienia utrzymał się aż 6 tygodni. 

Czy Lionel Richie żałował, że nie zachował tej piosenki dla siebie?

"

Wręcz przeciwnie. Kiedy napisałem ją dla Kenny’ego, zadzwoniłem do mojego prawnika i powiedziałem: „Jeżeli użyczę też mojego głosu, to będzie przebój. Chcę tego”. On odpowiedział: „Jeśli oddasz go Rogersowi, będzie większy niż myślisz”. Teraz wiem, że to prawda - przyznał muzyk. "

Wokalista nie ukrywa, że była to jedna z najbardziej dochodowych kompozycji w jego karierze.

"

Mam posiadłość, którą kupiłem dzięki „Lady”. "

Nie była to ostatnia współpraca Richie i Rogersa. Można ich też usłyszeć w utworze „We Are the World”. W 1998 roku Lionel nagrał „Lady” solowo na płytę „Time”, a w 2012 roku zaśpiewali ją razem na krążku „Tuskegee”.

Lubicie ten przebój?

Więcej: