1980: „(Just Like) Starting Over” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii

1980: „(Just Like) Starting Over” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii ons.pl

20 grudnia 1980 roku piosenka „(Just Like) Starting Over” trafiła na szczyt brytyjskiej listy przebojów. Na 1. miejscu zestawienia utwór spędził tydzień.

Piosenkę „(Just Like) Starting Over” skomponował John Lennon. Utwór trafił na płytę „Double Fantasy”, która została wydana w 1980 roku. Był to pierwszy singiel promujący ten krążek.

"

Nagraliśmy ten utwór za drugim czy trzecim razem. Naprawdę powstał bardzo szybko. W pewnym sensie piosenka sama się stworzyła - stwierdził klawiszowiec George Small. "

Artysta zdecydował, że to właśnie ta kompozycja ukaże się najpierw, ponieważ według niego była ona najbardziej odpowiednia, zważywszy na jego 5-letnią nieobecność na scenie. 

"

Wiedzieliśmy, że ta piosenka powinna zostać pierwszym singlem. Kochałam „Starting Over”, ale kiedy słucham tego teraz, trochę się wzruszam, bo przypomina mi to, jak się wtedy czuliśmy. Naprawdę myśleliśmy, że to nasz nowy początek, a tak niestety się nie stało - powiedziała Yoko Ono.  "

Lennon rozpoczął pracę nad płytą „Double Fantasy” jeszcze w czasie wakacji na Bermudach w czerwcu 1980 roku. Następnie nagrywał utwory w studiu Hit Factory w Nowym Jorku. 

"

„Starting Over” i „Cleanup Time” zostały stworzone trochę w pośpiechu, kiedy już miałem gotowe wszystkie inne nagrania. One po prostu powstały. To było jak zabawa po skończonej pracy. Byłem jeszcze wtedy na Bermudach - opowiedział Lennon. "

Utwór nawiązuje do twórczości Roya Orbisona, zwłaszcza piosenek „Crying” i „Only The Lonely (Know How I Feel)”.

"

Nazwałem singiel „Starting Over”, ale istniał już hit o tym samym tytule, dlatego w ostatniej chwili dodałem „Just Like”. To było dla mnie jak powrót do lat młodości i śpiewanie jak Elvis Presley. To trochę jakby parodia „Only The Lonely” - przyznał Lennon. "

Piosenka trafiła na 1. miejsce brytyjskiej i amerykańskiej listy przebojów po śmierci Johna Lennona. W 2013 roku magazyn „Billboard” sklasyfikował ten utwór na 62. pozycji listy największych przebojów wszech czasów. 

Lubicie ten utwór?

Więcej: