1979: Utwór Donny Summer i Barbary Streisand na 1. miejscu w USA

1979: Utwór Donny Summer i Barbary Streisand na 1. miejscu w USA ons.pl

24 listopada 1979 roku piosenka „No More Tears (Enough Is Enough)” Donny Summer i Barbary Streisand trafiła na 1. miejsce listy przebojów w Stanach Zjednoczonych. Na szczycie zestawienia utrzymała się 2 tygodnie.

Piosenka „No More Tears (Enough Is Enough)” została nagrana w 1979 roku. Utwór znalazł się na płycie Barbary Streisand pt. „Wet”, która ukazała się w tym samym roku oraz na podwójnym albumie z największymi przebojami Donny Summer „On the Radio: Greatest Hits Volumes 1 & 2”. Na krążku Donny zamieszczona została dłuższa 11-minutowa wersja tego nagrania.

Utwór napisali Paul Jabara i Bruce Roberts. 

"

Stwierdziliśmy: czy nie byłoby cudownie stworzyć piosenkę dla Donny i Barbary? Napisaliśmy ją dosłownie w 10 minut! - wspomina Roberts.

"

Artyści zadzwonili do Streisand, a ona zaprosiła ich do swojego domu w Malibu. Czekała tam na nich wraz z Summer.

"

Paul i ja uwięziliśmy je w pokoju i zagraliśmy im tę piosenkę. Zanim ktokolwiek był w stanie nas powstrzymać, utwór był gotowy. Pokochały go i zaczęły śpiewać.  "

W ciągu kilku dni piosenkarki znalazły się w studiu nagraniowym.

"

Barbara niezbyt dobrze czuła się w gatunku disco i muzyce dance, więc to ja najpierw zaśpiewałem jej partię, żeby zobaczyła, jak to powinno wyglądać. Skończyliśmy pracę w jedną noc. To stało się tak szybko. Zanim prawnicy mogli zareagować, utwór już był gotowy - powiedział Roberts.  "

Tekst utworu opowiada o nieszczęśliwej miłości. Kobieta rozstaje się z mężczyzną, bo okazuje się być taki sam jak inni. 

Singiel „No More Tears (Enough Is Enough)” trafił na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów. W Wielkiej Brytanii znalazł się w pierwszej trójce analogicznego zestawienia. W USA sprzedał się w ponad 2 milionach egzemplarzy i otrzymał status platynowy. 

Artystki nigdy nie zaśpiewały tego utworu na żywo w duecie. Donna Summer kilkukrotnie wykonała piosenkę z innymi wokalistkami. Po jej śmierci w 2012 roku Streisand zaprezentowała fragment kompozycji w czasie trasy koncertowej „Back To Brooklyn”. 

Lubicie ten utwór?

Więcej: