1979: „Message in a Bottle” hitem w Wielkiej Brytanii

1979: „Message in a Bottle” hitem w Wielkiej Brytanii Wikimedia Commons

29 września 1979 roku piosenka „Message in a Bottle” zespołu The Police trafiła na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów. Na szczycie zestawienia utwór utrzymał się aż 3 tygodnie.

Piosenka „Message in a Bottle” pochodzi z 2. albumu studyjnego The Police zatytułowanego „Reggatta de Blanc”. Album ukazał się w październiku 1979 roku. Znalazło się na nim 11 utworów. Wśród nich były takie przeboje jak: „Walking on the Moon”, „Bring on the Night” czy „The Bed's Too Big Without You”. Jednak największym hitem z tego krążka okazał się właśnie singiel „Message in a Bottle”.

Message in a Bottle przebojem The Police 

Utwór skomponował Sting, a jego produkcją zajęli się Nigel Gray i The Police. Po raz pierwszy na żywo grupa wykonała tę piosenkę w programie telewizyjnym „Rock Goes to College”. Singiel zdobył ogromną popularność w Wielkiej Brytanii i jako pierwszy w karierze zespołu trafił na 1. miejsce tamtejszej listy przebojów. Podobnego sukcesu nie udało się odnieść w Stanach Zjednoczonych. Tam piosenka została sklasyfikowana dopiero na 74. pozycji. 

Źródło: thisdayinmusic.com/Internet

Więcej: