1979: „Don't Stop 'Til You Get Enough” na 1. miejscu w USA

1979: „Don't Stop 'Til You Get Enough” na 1. miejscu w USA ons.pl

13 października 1979 roku piosenka „Don't Stop 'Til You Get Enough” Michaela Jacksona trafiła na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów. Na szczycie zestawienia utwór utrzymał się przez tydzień. 

„Don't Stop 'Til You Get Enough” w 1979 roku skomponował Michael Jackson. Pomógł mu w tym Quincy Jones, którego wokalista poznał na planie filmu „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Producent zaproponował pomoc w pracy nad materiałem dla wokalisty. Nowa piosenka została nagrana w studiu w Los Angeles. 

Jackson opowiedział później, że kiedy wymyślił melodię tego utworu, nie mógł się jej pozbyć. Nucił ją i śpiewał nawet podczas spacerów. Piosenkę na fortepianie zagrał jego brat Randy. Kiedy singiel usłyszała ich matka, przestraszyła się, że tytuł kompozycji („Nie przestawaj, aż nie będziesz mieć dość) odnosi się do seksu. Syn wytłumaczył jej, że tekst nie został napisany w tym kontekście i może oznaczać wszystko, co tylko chce odbiorca. 

Utwór znalazł się na 5. studyjnym albumie Jacksona pt. „Off the Wall”, który ukazał się 10 sierpnia 1979 roku. „Don't Stop 'Til You Get Enough” zakwalifikowany jest do gatunku disco-funk. Wersja, która została zamieszczona na płycie trwa ponad 6 minut. 

Piosenka otrzymała bardzo pozytywne recenzje. Według Stephena Holdena z magazynu „Rolling Stone”:

"

To jedna z nielicznych piosenek disco, która radzi sobie równie dobrze jako utwór disco i kompozycja, której dobrze się słucha. Można ją porównać do „Boogie Wonderland” zespołu Earth, Wind and Fire. "

Teledysk do piosenki został wyreżyserowany przez Nicka Saxtona. Jego światowa premiera odbyła się w październiku 1979 roku. Był to pierwszy klip w solowej karierze Jacksona. W video uśmiechnięty artysta ubrany w smoking tańczy i śpiewa „Don't Stop 'Til You Get Enough”. 

W 1980 roku Michael Jackson otrzymał za ten utwór nagrodę Grammy w kategorii „Najlepsze męskie wykonanie R&B”.

Lubicie tę piosenkę? 

Więcej: