1978: „You Don't Bring Me Flowers” na 1. miejscu w USA

1978: „You Don't Bring Me Flowers” na 1. miejscu w USA ons.pl

2 grudnia 1978 roku piosenka „You Don't Bring Me Flowers” Barbary Streisand i Neila Diamonda trafiła na 1. miejsce listy przebojów w Stanach Zjednoczonych. Jak powstał ten utwór?

Piosenkę „You Don't Bring Me Flowers” napisali Neil Diamond, Alan Bergman i Marilyn Bergman na potrzeby amerykańskiego serialu „All That Glitters”. Opowiada ona o trudnej relacji między mężczyzną a kobietą.

"

To jest bardzo hollywoodzka opowieść. Neil był na przyjęciu z producentem telewizyjnym Normanem Learem i zapytał go, czy nie ma przypadkiem w planach jakiegoś serialu, do którego mógłby napisać piosenkę tytułową. Lear powiedział o planach nagrania „All That Glitters” i zgodził się, by Diamond nagrał utwór - wspomina Marilyn Bergman. "

W 1977 roku Diamond wydał płytę „I'm Glad You're Here with Me Tonight”, na której znalazła się ta kompozycja. Rok później cover nagrała Barbara Streisand i zamieściła go na albumie „Songbird”. Wkrótce potem producent jednej z amerykańskich stacji radiowych - Gary Guthrie - wpadł na pomysł, żeby połączyć obie wersje tej piosenki. Był to prezent dla jego żony, z którą akurat się rozwodził. 

"

Od pewnego czasu nie spaliśmy w jednym łóżku, więc miałem sporo czasu. Zostawałem po godzinach w radiu i postanowiłem stworzyć miks z tych piosenek. Początkowo bałem się komukolwiek zaprezentować to nagranie, ale kiedy już ujrzało światło dzienne, zaczął się prawdziwy szał! - opowiedział Guthrie. "

Ta wersja piosenki bardzo szybko zdobyła popularność. Usłyszeli ją także Streisand i Diamond i ostatecznie postanowili zaśpiewać ją w duecie.

"

Barbara i ja otrzymaliśmy kopie tego nagrania, spojrzeliśmy na siebie i stwierdziliśmy, że brzmi dobrze i warto stworzyć duet. To był niesamowicie popularny utwór - stwierdził Neil. "

Muzycy nagrali piosenkę w październiku 1978 roku. Kompozycja trafiła na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów. Artyści zaśpiewali razem „You Don't Bring Me Flowers” na rozdaniu nagród Grammy w 1980 roku. Utwór był nominowany w kategorii „Piosenka Roku”. 

Co myślicie o tym duecie?

Więcej: