1977: „Yes Sir, I Can Boogie” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii

1977: „Yes Sir, I Can Boogie” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii Wikimedia Commons

Pod koniec października 1977 roku piosenka „Yes Sir, I Can Boogie” znalazła się na szczycie brytyjskiej listy przebojów. Na 1. miejscu utrzymała się przez tydzień. 

Piosenkę „Yes Sir, I Can Boogie” skomponowali Frank Dostal i Rolf Soja. Tekst został napisany zaledwie dzień przed nagraniem singla. Był to wielki hit 1977 roku. Zaśpiewał go hiszpański duet Baccara, czyli Mayte Mateos i María Mendiola. Utwór trafił na 1. miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii, a w Szwecji na szczycie zestawienia znajdował się aż 20 tygodni. Podobny sukces nie udał się jednak w Stanach Zjednoczonych. 

Utwór znalazł się na debiutanckim albumie zatytułowanym po prostu „Baccara”. Krążek ukazał się w 1977 roku. Pochodzi z niego również drugi wielki przebój zespołu „Sorry, I'm a Lady”. Ta piosenka także podbiła europejskie listy przebojów. 

„Yes Sir, I Can Boogie” to jeden z najlepiej sprzedających się singli wszech czasów. Szacuje się, że kupiono ponad 18 milionów egzemplarzy tego nagrania, dzięki czemu zespół został wpisany do Światowej Księgi Rekordów Guinessa. Sukces ten sprawił, że w 1978 roku duet Baccara reprezentował Luksemburg na Konkursie Piosenki Eurowizji. Grupa zaśpiewała tam piosenkę „Parlez-Vous Francaise?” i zajęła 7. miejsce. 

"

Możecie myśleć, co chcecie o tym duecie, ale ten występ na Eurowizji miał pewien styl, a konkurencja wyglądała staro i amatorsko - stwierdzili recenzenci.  "

Lubicie przebój „Yes Sir, I Can Boogie”?

Więcej: