1977: The Police nagrywa singiel „Fall Out”

1977: The Police nagrywa singiel „Fall Out” ons.pl

12 lutego 1977 roku zespół The Police rozpoczął pracę nad singlem „Fall Out”. Ukazał się on 1 maja tego samego roku.

Utwór napisał perkusista Stewart Copeland. Była to jedna z pierwszych piosenek, które zaprezentował wokaliście i basiście zespołu The Police - Stingowi

"

Stewart zagrał mi „Fall Out” jako jeden z pierwszych utworów. Być może większości z nich brakowało wyrafinowania, ale nadrabiały energią. Postanowiłem zaśpiewać je najmocniej, jak potrafiłem. Nie, to nie był udawany punk. Nasze pierwsze nagranie to hołd dla energii i poświęcenia Stewarta. Zespół nie powstałby bez niego - podkreślił Sting. "

Grupa zarejestrowała to nagranie zanim udało jej się dać jakikolwiek koncert na żywo. Budżet na singiel wyniósł 150 funtów. Zespół musiał pożyczyć te pieniądze od znajomego. Jest to jedyny utwór, w którym na gitarze zagrał Henry Padovani

"

Napisałem bardzo szczery tekst. Opowiadał o mojej osobistej niechęci do śledzenia stylów moich rówieśników. To była pierwsza piosenka, którą ćwiczyliśmy na próbach z The Police, a potem nagraliśmy w małym studiu. Zagrałem wtedy na gitarze, co rzadko się zdarzało. W tym utworze oraz w „Nothing Achieving” zagrałem główną linię melodyczną, a Padovani zarejestrował solówki gitarowe - powiedział Copeland. "

Na okładkę singla trafiło zdjęcie zespołu zrobione na dachu. Na fotografii Padovani ma dziwny grymas na twarzy, co w czasach fani punku uważali za odpowiednią minę. Prawda jest jednak taka, że w dniu sesji zdjęciowej muzyka bardzo bolał ząb.

(fot. materiały promocyjne)

Na stronie B singla znalazła się piosenka „Nothing Achieving” skomponowana przez Copelanda i jego brata Iana. Oba utwory wyprodukowali Barry Hammond i Stewart Copeland. Ukazały się one w maju 1977 roku. „Fall Out” nie był notowany na żadnych listach przebojów. Udało się to dopiero reedycji singla w 1979 roku. Wtedy piosenka dotarła do 47. miejsca brytyjskiego zestawienia.

„Fall Out” nie trafił na żaden studyjny album The Police. Piosenkę można jednak znaleźć na wielu kompilacjach, m.in.: „Message in a Box: The Complete Recordings”, „The Police” i „Live!”.

Lubicie tę kompozycję?

Więcej: