1974: „You're the First, the Last, My Everything” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii

1974: „You're the First, the Last, My Everything” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii Wikimedia Commons

7 grudnia 1974 roku piosenka „You're the First, the Last, My Everything” Barry’ego White’a trafiła na szczyt brytyjskiej listy przebojów. Na 1. miejscu zestawienia utrzymała się 2 tygodnie.

Piosenkę napisał Peter Radcliffe. Miał to być przebój country pt. „You're My First, You're My Last, My In-Between”. Muzyk nie był jednak w stanie nagrać tego przeboju przez 21 lat. To, co nie udało się Radcliffe’owi, zrobił Barry White. Artysta w większości zachował strukturę utworu oraz część tytułu. Zmienił jedynie ostatni fragment. Tak powstała kompozycja „You're the First, the Last, My Everything”. W tworzeniu tej piosenki pomogli mu Peter Radcliffe i Tony Sepe. 

Utwór dotarł do 2. miejsce listy przebojów w Stanach Zjednoczonych oraz 1. pozycji listy piosenek soulowych. Na szczycie zestawienia spędził tydzień. Podobny sukces White odniósł w Wielkiej Brytanii. 

Singiel trafił na płytę „Can't Get Enough”. Album ukazał się w 1974 roku. Znalazł się na nim drugi równie popularny przebój White’a - „Can't Get Enough of Your Love, Babe”. W 2003 roku krążek został sklasyfikowany na 281. miejscu listy „500 Najlepszych Albumów Wszech Czasów” magazynu „Rolling Stone”. 

Popularność piosenki „You're the First, the Last, My Everything” wpłynęła na to, że pojawiła się ona w wielu produkcjach filmowych. Mogliśmy ją usłyszeć m.in. w filmie „KasaMowa” (org. „Money Talks”), „Bridget Jones: W pogoni za rozumem” (org. „Bridget Jones: The Edge of Reason”), „Heca w zoo” (org. „Zookeeper”) czy „Mroczne cienie” (org. „Dark Shadows”) w reżyserii Tima Burtona. Utwór znalazł się też w serialu „Ally McBeal”. 

W 2005 roku cover „You're the First, the Last, My Everything” nagrał Howard Brown. Jego wersja tej piosenki dotarła do 13. miejsca brytyjskiej listy przebojów. Posłuchajcie, jak sobie poradził z tym utworem.

Którą wersję „You're the First, the Last, My Everything" wolicie?

Więcej: