1967: The Beatles nagrywa piosenkę „She's Leaving Home”

1967: The Beatles nagrywa piosenkę „She's Leaving Home” ons.pl

17 marca 1967 roku grupa The Beatles rozpoczęła pracę nad utworem „She's Leaving Home”. Kompozycja trafiła na płytę „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band”.

Piosenkę „She's Leaving Home” napisali Paul McCartney i John Lennon. Beatlesi zainspirowali się historią o nastolatce, która uciekła z domu. Przeczytali o niej w dzienniku „Daily Mail”. Melanie Coe miała 17 lat. Zostawiła samochód, książeczkę czekową i ubrania i po prostu wyszła z mieszkania. Jej ojciec był bardzo zdziwiony sytuacją. „Nie rozumiem, dlaczego uciekła. Miała tu wszystko” - mówił w wywiadzie. Dziewczyna podobno wróciła do domu 10 dni później.

Według producenta grupy - George’a Martina - był to „Utwór zupełnie nie w stylu The Beatles. Od początku do końca słychać w nim Paula McCartneya”. 

"

Zadziwiające w tej piosence było to, jak bardzo przypominała moje życie. Są w niej przytoczone słowa rodziców „Daliśmy jej wszystko, co można kupić za pieniądze”, co było prawdą w moim przypadku. Miałam dwa pierścionki z diamentem, płaszcz z norek, ubrania z jedwabiu i kaszmiru, a nawet mój własny samochód - wyznała później dziewczyna.

"

Co ciekawe, zupełnie przypadkiem Coe spotkała kilka lat wcześniej Beatlesów w czasie programu telewizyjnego.

"

Spędziłam tamten dzień w studiu telewizyjnym. Miałam wiele prób, w czasie których spotykałam też członków zespołu The Beatles. Paul nie był szczególnie rozmowny, John wydawał się zdystansowany, ale za to porozmawiałam z George’em i Ringo - wspominała. "

McCartney chciał jak najszybciej nagrać tę piosenkę, jednak George Martin nie mógł pojawić się w studiu. W tej sytuacji Paul zadzwonił do innego producenta - Mike’a Leandera. Martin nie był zachwycony.

"

Nie rozumiałem, dlaczego nagle był tak niecierpliwy. Oczywiście nie przyszło mu do głowy, że będzie mi przykro - stwierdził. "

Nagranie utworu trwało dwa dni. Ostateczna wersja była gotowa 20 marca 1967 roku.

Lubicie „She's Leaving Home”?

Więcej: