1967: The Beatles nagrywa piosenkę „Good Morning Good Morning”

1967: The Beatles nagrywa piosenkę „Good Morning Good Morning” ons.pl

8 lutego 1967 roku zespół The Beatles rozpoczął pracę nad utworem „Good Morning Good Morning”. Piosenka trafiła na album „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band”.

Utwór „Good Morning Good Morning” skomponowali John Lennon i Paul McCartney. Lennon wpadł na pomysł napisania tej piosenki, kiedy zobaczył w telewizji reklamę płatków śniadaniowych Kellogg’s. 

"

To ja napisałem „Good Morning”. To taki jednorazowy utwór, kawałek śmiecia - tak zawsze myślałem. Napisałem go dzięki reklamie. Zawsze kiedy pracowałem, bardzo głośno włączałem telewizję i programy leciały w tle. Tak było też w tym przypadku, a potem stworzyłem ten singiel - powiedział. "

W reklamie płatków Kellogg’s mogliśmy usłyszeć słowa:

"

Good morning, good morning

The best to you each morning.

(Dzień dobry, dzień dobry,

Wszystko, co najlepsze dla ciebie każdego ranka.) "

Lennon bardzo często najpierw pisał teksty piosenek, a dopiero potem powstawała melodia. 

"

John czuł się uwięzionych na przedmieściach miasta i miał wtedy jakieś problemy z Cynthią. Utwór opowiada o jego nudnym w tamtym momencie życiu - w piosence pojawia się nawet odniesienie „nothing to do” („nic do robienia”). Popołudniami w telewizji pokazywano serial „Meet The Wife”. On był tak znudzony, że oglądał każdy odcinek. Ale myślę, że to był dla niego pierwszy alarm - stwierdził McCartney. "

Utwór „Good Morning Good Morning” rozpoczyna pianie koguta. W dalszych fragmentach kompozycji słyszymy także kota, szczekanie psa, konie, owce, lwy, słonie, lisa ściganego przez psy, a następnie krowę i kurę. Posłuchajcie tej piosenki.

Zespół rozpoczął nagrywanie tego utworu 8 lutego 1967 roku. 8 dni później zarejestrowano wokale i gitarę basową. Dalsze prace kontynuowano 13 marca, a ostatnich szlifów grupa dokonała 28 marca. Wtedy Lennon nagrał wokale, a McCartney solówkę gitarową. Na koniec dodano dźwięki zwierząt. 

Lubicie ten utwór?

Więcej: