1967: The Beatles nagrywa piosenkę „All You Need Is Love”

1967: The Beatles nagrywa piosenkę „All You Need Is Love” ons.pl

23 czerwca 1967 roku zespół The Beatles pracował na utworem „All You Need Is Love”. Znalazł się on na płycie „Magical Mystery Tour”.

Piosenkę „All You Need Is Love” napisał John Lennon, ale prawa autorskie przypisano duetowi Lennon-McCartney. Beatlesi zaśpiewali ten singiel w pierwszym brytyjskim programie transmitowanym na żywo w 25 krajach na całym świecie pt. „Our World”. Szacuje się, że oglądało go 400-700 milionów ludzi. Przesłanie utworu idealnie odzwierciedla klimat lata miłości i ma optymistyczny nastrój. 

"

Byliśmy na tyle potężni, żeby zgromadzić tak wielką publiczność, a to wszystko było dla miłości. Dla miłości i pokoju. To był wspaniały czas. Do tej pory ekscytuję się, kiedy o tym myślę. Pokój, miłość i kwiaty w broni - wspominał George Harrison. "

Koncert „Our World” zaplanowano na 25 czerwca 1967 roku, a Beatlesi zaczęli nagrywać ścieżki dźwiękowe zaledwie na 11 dni przed transmisją. 

"

„All You Need Is Love” to piosenka Johna. Dorzuciłem kilka pomysłów tak samo, jak pozostali członkowie zespołu. Refren jest dość prosty, ale za to zwrotka skomplikowana. Tak naprawdę nigdy jej nie zrozumiałem. Przesłanie jest bardzo złożone. To dobry utwór, który ma przebojowy refren - stwierdził McCartney. "

Beatlesi rozpoczęli nagrywanie „All You Need Is Love” 14 czerwca 1967 roku w Olympic Sound Studios w Londynie. Grupa zarejestrowała wtedy niektóre wokale oraz zagrała na niecodziennych instrumentach: Lennon na klawesynie, McCartney na kontrabasie, a Harrison na skrzypcach. Ringo Starr był jedynym członkiem zespołu, który został przy swoim zwykłym instrumencie. W kolejnych dniach artyści dodali kolejne dźwięki: perkusji, pianina i banjo. 23 i 24 czerwca grupa odbyła ostatnie próby przed programem i robiła kolejne poprawki. 

Singiel „All You Need Is Love” ukazał się 7 lipca 1967 roku. Po raz pierwszy producentem został George Martin. Utwór stał się międzynarodowym hitem. Trafił na 1. miejsce list przebojów w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Austrii czy Kanadzie. 

Lubicie ten przebój?

Więcej: