1966: The Beatles nagrywa piosenkę „Got To Get You Into My Life”

1966: The Beatles nagrywa piosenkę „Got To Get You Into My Life” ons.pl

8 kwietnia 1966 roku grupa The Beatles pracowała nad utworem „Got To Get You Into My Life”. Piosenka trafiła na album „Revolver”.

Utwór napisał Paul McCartney, ale prawa autorskie przypisano duetowi Lennon-McCartney. Produkcją singla zajął się George Martin, a inżynierem dźwięku był Geoff Emerick. „Got To Get You Into My Life” jest to druga po „Tomorrow Never Knows” piosenka nagrana na płytę „Revolver”. Lennonowi bardzo podobał się tekst kompozycji. Według niego mówił on o LSD.

"

To znowu słowa Paula. Myślę, że to jedna z jego najlepszych piosenek. Tekst jest bardzo dobry i to nie ja go napisałem. Rozumiesz? Kiedy mówię, że on mógł napisać słowa, że podjął się wysiłku, oto przykład. Tak naprawdę on opisał to, jak eksperymentował z kwasem. Myślę, że to właśnie o tym mówi. Nie mogę przysiąc, ale uważam, że to był wynik właśnie takiego doświadczenia - stwierdził John.  "

McCartney przyznał później, że tak naprawdę chodziło mu o marihuanę. 

"

„Got To Get You Into My Life” napisałem, kiedy po raz pierwszy spróbowałem marihuanę. Byłem prostym facetem z robotniczej rodziny, ale gdy paliłem marihuanę, czułem się lepszy. To nie był dla mnie szczególnie trudny czas, ale dla mnie to doświadczenie dosłownie poszerzyło moje horyzonty. Więc ta piosenka jest właściwie o tym, nie mówi o osobie, a o marihuanie. Po prostu zrób to! To nie jest zły pomysł. To jest w sumie oda do marihuany tak, jak niektórzy piszą o czekoladzie - powiedział Paul. "

Nagrywanie piosenki grupa zaczęła 7 kwietnia 1966 roku. Trafiła ona na album „Anthology 2”. Wersję znaną z płyty „Revolver” zespół zarejestrował 8 kwietnia. Następnie prace zostały odłożone aż do 18 maja. Wtedy powstały partie gitarowe. Ostatecznie singiel „Got To Get You Into My Life” był gotowy 17 czerwca. Posłuchajcie go.

Utwór trafił na 7. miejsce listy przebojów w Stanach Zjednoczonych i był to ostatni hit Beatlesów, który znalazł się w pierwszej dziesiątce tego zestawienia do czasu singla „Free as a Bird”, który ukazał się w 1995 roku.

Lubicie tę piosenkę?

Więcej: