1962: „The Young Ones” Cliffa Richarda na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii

1962: „The Young Ones” Cliffa Richarda na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii ons.pl

11 stycznia 1962 roku piosenka „The Young Ones” trafiła na szczyt brytyjskiej listy przebojów. Na 1. miejscu zestawienia utrzymała się aż 6 tygodni.

Utwór „The Young Ones” skomponowali Sid Tepper i Roy C. Bennett. Piosenkę wykonał Cliff Richard wraz z zespołem The Shadows, z którym w tamtym czasie występował. Singiel ukazał się 11 stycznia 1962 roku i od razu podbił brytyjską listę przebojów. W samej Wielkiej Brytanii sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, a na całym świecie w ponad 2 milionach. Posłuchajcie go.

„The Young Ones” to utwór tytułowy z brytyjskiego musicalu z 1961 roku. Kompozycja trafiła na płytę ze ścieżką dźwiękową do tej produkcji. Na albumie zaśpiewał Cliff Richard wraz z The Shadows. Krążek zawierał 13 utworów. Wydawnictwo trafiło na 1. miejsce listy najpopularniejszych albumów w Wielkiej Brytanii. 

Film „The Young Ones” (polski tytuł „Chcemy się bawić”) wyreżyserował Sidney J. Furie, a autorami scenariusza byli Peter Myers i Ronald Cass. W musicalu wystąpili m.in.: Cliff Richard, Robert Morley, Carole Gray oraz członkowie zespołu The Shadows. Jego akcja toczy się w klubie młodzieżowym, w którym spotykają się Nicky (Richard) wraz z grupą przyjaciół (The Shadows). W starym baraku odbywają też próby swojego zespołu. Pewien milioner decyduje się na zakup działki, na której znajduje się budynek. W tej sytuacji młodzi muszą znaleźć inne miejsce na swoje spotkania. Postanawiają przenieść siedzibę swojego klubu do starego teatru. Chcą w nim zagrać koncert i w ten sposób zdobyć pieniądze na nowy budynek. Milioner po raz kolejny próbuje im w tym przeszkodzić, dlatego grupa przyjaciół decyduje się go porwać. Okazuje się, że mężczyzna jest ojcem Nicky’ego. Widzieliście ten film?

fot. materiały promocyjne

„The Young Ones” to nie jedyny singiel Cliffa Richarda, który znalazł się na 1. miejscu brytyjskiej listy przebojów. Popularnością cieszyły się zwłaszcza jego świąteczne piosenki. W 1988 roku utwór „Mistletoe And Wine” trafił na szczyt brytyjskiej listy przebojów i spędził tam 4 tygodnie. Dwa lata później sukces ten powtórzyło nagranie „Saviour's Day”.

Lubicie piosenkę „The Young Ones”?

Więcej: