1962: „Can't Help Falling In Love” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii

1962: „Can't Help Falling In Love” na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii ons.pl

22 lutego 1962 roku na szczyt brytyjskiej listy przebojów trafił utwór „Can't Help Falling in Love” Elvisa Presleya. Na 1. miejscu zestawienia spędził 4 tygodnie.

Piosenkę „Can't Help Falling In Love” napisali Hugo Peretti, Luigi Creatore i George David Weiss. Ukazała się ona w październiku 1961 roku. Na stronę B singla trafił utwór „Rock-A-Hula Baby”. Kompozycja znalazła się też na płycie „Blue Hawaii” i została wykorzystana w filmie o tym samym tytule, w którym wystąpił Elvis Presley.

Jest to jedna z najpopularniejszych ballad o miłości w wykonaniu tego artysty. Bardzo często król rock and rolla kończył swoje koncerty, śpiewając ten właśnie utwór. Piosenka podbiła listę przebojów w Wielkiej Brytanii wraz z singlem „Rock-A-Hula Baby”. Na szczycie zestawienia spędziła 4 tygodnie. Podobny sukces odniosła w Stanach Zjednoczonych. Posłuchajcie tej kompozycji. 

W 1993 roku cover „Can't Help Falling In Love” nagrał zespół UB40. Piosenka trafiła na album „Promises and Lies”, który ukazał się w lipcu 1993 roku. Kompozycja znalazła się też na płycie ze ścieżką dźwiękową do filmu „Sliver”. Utwór podbił listy przebojów w wielu krajach na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych na szczycie zestawienia spędził 7 tygodni. Trafił też na 1. miejsce w Wielkiej Brytanii, Austrii, Holandii, Szwecji, Australii i Nowej Zelandii. Jak brzmi ta wersja „Can't Help Falling In Love”?

Popularność piosenki sprawiła, że wielu innych artystów podejmowało się nagrania coveru tego utworu. Jedną z najbardziej znanych wersji jest ta w wykonaniu A-Teens. Trafiła ona na ścieżkę dźwiękową do filmu animowanego „Lilo i Stich”. 

„Can't Help Falling In Love” zaśpiewali także m.in.: Andy Williams, Bob Dylan, zespół U2, Shirley Bassey czy Ingrid Michaelson.

Którą wersję tej piosenki lubicie najbardziej?

Więcej: