Poznaj Aktywne Kobiety!

Poznaj Aktywne Kobiety!

Aktywność Kobiet to inicjatywa mająca za zadanie promocję aktywności Pań w rożnych sferach życia - biznesie, polityce, kulturze i działalności społecznej. Jest to już IV edycja konkursu, który swoim działaniem obejmuje już 3/4 kraju. Sprawdź czy wśród nominowanych jest osoba z Twojego regionu!

Pierwsza edycja akcji, powstałej z inicjatywy v-ce minister gospodarki Ilony Antoniszyn-Klik, odbywała się na Dolnym Śląsku. Tegoroczna swoim zasięgiem obejmuje już 12 województw - dolnośląskie, opolskie, śląskie, lubelskie, świętokrzyskie, podlaskie, mazowieckie, warmińsko – mazurskie, wielkopolskie, małopolskie, lubuskie oraz kujawsko-pomorskie.

Laureatki do nagrody nominowane są przez ludzi znanych i cenionych w swoich środowiskach (tzw. Ambasadorów), którzy wskazują osoby najbardziej zasługujące na wyróżnienie za swoją działalnością wpływającą na propagowanie idei zwiększania udziału kobiet w rożnych sferach życia publicznego. Wśród Ambasadorów są m.in. projektantka i businesswoman Joanna Przetakiewicz, businesswoman Grażyna Kulczyk, prezes Grupy Impel Grzegorz Dzik oraz dziennikarka Mariola Bojarska-Ferenc.

Nagrody przyznawane są w 5 kategoriach:

Obszar Mikro,Małych Przedsiębiorstw (zatrudniających do 50 osób) oraz Średnich Przedsiębiorstw (zatrudniających od 51 do 249 osób)

Obszar kobiet działających na rzecz zwierząt i przyrody

Obszar Młodzi Aktywni (młodzież, studenci aktywizujący lokalną społeczność, własne otoczenie, działający społecznie

Obszar Kultury, Turystyki i Rekreacji (organizacje pozarządowe, lokalne grupy działania)

Obszar Wspierania Tożsamości Lokalnej (gminy, sołectwa, powiaty, organizacje pozarządowe, lokalne grupy działania).

 

Poznaj osoby nominowane!

 

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

Kategoria nr 1:

Dąbrowski Wojciech, Wrocławski Teatr Komedia aktor, reżyser

Teresa Małgorzata Siarkiewicz, Integrity Studio

Jolanta Oliwa, Koło polskiego stowarzyszenia na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym w Dzierżoniowie

Prof. Olga Haus, Kierownik Zakładu i Katedry Genetyki Klinicznej

 

Kategoria nr 2:

Scarlett Szyłogalis Jankowiak , Fundacja „TARA”

Angelika Janosik, Fundacja dla zwierząt „Podaj łapę”

Lidia Sobolewska, Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Strzelinie

Joanna Waś , działa na rzecz Strzelińskiego FORUM dla zwierząt

Katarzyna Sowa, Prezes Zarządu Fundacji „Pod Psią Gwiazdą”  

Marta Aksman, Przychodnia Weterynaryjna

 

Kategoria nr 3:

Zuzanna Hazubska, koordynator międzynarodowej Konferencji Naukowej Studentów

Paulina Mas, Koordynator Główny projektu Kobieta z Wiggorem

Iwona SzewczykPrzewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego

Kalina Zych, Wiceprezes Organizacji Studenckiej Rozwój +

Katarzyna Szukalska, Prezes Organizacji BEST Wrocław

Justyna Piotrowska, nauczycielka

 

Kategoria 4:

Anna Jankowska, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Gościęcicach

Antonina Radecka, Fundacja Inicjatyw Społecznych i Kultury Ludowej „Kapela Pogranicze” – „Wspólne Śpiewanie – promocja kultury regionu”

Małgorzata Sztabińska, Pracowania Artystycznego Grawerowania Szkła

Wanda Ziembicka-Has, Członek Wrocławskiej Rady ds. Seniorów.

Magdalena Blum – dyrektor artystyczny Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego

Magdalena Kulig – dyrektor generalny Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego

Barbara Szczepańska, Starszy specjalista ds. administracyjnych Stowarzyszenia św. Celestyna

Justyna Kalicka, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia św. Celestyna

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich

Małgorzata Staroń, Terapeuta Zajęciowy Stowarzyszenia iw. Celestyna

Maria Duffek, Scenograf – kostiumograf, pracuje w filmie i teatrz

Stowarzyszenie Klub Mamuśki  – Elżbieta Woźniak-Łojczuk, Anna Nowocień-Reg

Piotr Rozenek, Historyk

 

Kategoria nr 5:

Ewa Kaźmierczak – Wojtasiewicz - Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze

Mirosława Garbowska - Lekarz pediatra

Mariola Nakwasińska, Radna Gminy Kłodzko i Sołtys wsi Szalejów Dolny

Anna Marczyk, Prezes Stowarzyszenia „Wspólnie w Przyszłość”

Antonina Murias, działa na rzecz środowiska lokalnego

Elżbieta Fularz, Wiceprezes Stowarzyszenia Warta Bolesławiecka „Warto”

Wanda Fok, Prezes Klubu Ludzi Twórczych i Aktywnych GOKIS w Skałce

Henryka Rybak, Przewodnicząca Stowarzyszenie – Koło Gospodyń Wiejskich w Smolcu

Irena Salwowska-Hajdasz, radna rady miejskiej w Kątach Wrocławskich, przewodnicząca komisji ds. społecznych i koordynator utworzenia rady seniorów

Grażyna Legeżyńska, Prezes Stowarzyszenie „Spytków bez Granic”

Marta Lipa, Prezes Stowarzyszenia Osiek Łużycki „Moja wieś”

Beata Konieczko-Rudnicka, Sołtys Żelazna

Paulina Höffner – Suchecka, Kustosz w Muzeum Etnograficznym w Oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Teresa Maślanka, Dyrektor  Zespołu Szkół Publicznych w Wołowie

Emilia Kurzątkowska, Kierownik Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni

Wanda Hańska, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Kulturalnego Sołectwa Krzelów-Młoty Jezierzyca

Wiesława Wolska, Sołtys Kamieńca Wrocławskiego, radna Gminy Czernica

Ewa Brzegowska, Od 20 lat zaangażowana w działania na rzecz środowiska lokalnego w Gminie Oborniki Śląskie

Stowarzyszenie  „Misja  Dworcowa”  im.  Ks.  Jana  Schneidera - Małgorzata Nowak i Anna Kasjan

Barbara Żurakowska - Biznes na Obcasach, Fundacja Kobiety Zmieniają Świat

Renata Gołębiowska, Stowarzyszenie Św. Celestyna

 

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Kategoria nr 1:

Małgorzata Fiedur, Właścicielka firmy MARBOSS

Anna Pocheć-Paluch, GASTROMAX

Prof. dr hab. Grażyna Ginalska, Prezes Zarządu Medical Inventi S.A.

 

Kategoria nr 2:

Beata Drewienkowska, Prezes FUNDACJI MALI SZCZĘŚLIWI IM. JANUSZA KORCZAKA MODART OUTDOOR SP. Z O.O.

Małgorzata Siennicka, Dziennikarka telewizyjna

Bożena Kiedrowska, Właścicielka Specjalistycznej Przychodni dla zwierząt Poliwet w Lublinie

 

Kategoria nr 3:

Anna Prończuk, Business Link Lublin

Marta Świątkowska, Studentka

 

Kategoria nr 4:

Beata Kupryś, instruktor ds. kulturalno – oświatowych w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kodniu

Ewa Piwko – Witkowska, Prezes Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie”

Karolina Rozwód, Teatr Stary w Lublinie

Marcin Bielski, Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie

Prezes Gabriela Bilkiewicz,  Wiceprezes Grażyna Łańcucka, Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego

 

Kategoria nr 5:

Elżbieta Fijołek, Właściciel firmy Giełda Eventów

Agnieszka Gąsior – Mazur, Prezes Stowarzyszenia LUBELSKI KLUB BIZNESU

Katarzyna Golonka, Liderka kampanii społecznej „Zarażamy radością”

Marta Wcisło, Fundacja Polskiego Handlu, Samorząd Miasta Lublin

Maria Król, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”

 

WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE

Kategoria nr 4:

Dorota Chwałek, Osoba prywatna – Gubiński Dom Kultury, SPAK

Krystyna Kaczmarek-Skóra, Prezes ZO ZNP, Prezes Miejskiej Rady Seniorów

 

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

Kategoria nr 1:

Renata Lisowska, Dyrektor Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Kategoria nr 2:

Magdalena Hejda - Od 1993 r. prowadzi autorski program „Kundel bury i kocury”.

Kategoria nr 4:

Ewa Bielecka - Prezes Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju”

Kategoria nr 5:

Grażyna Piotrowska, Prezes zarządu Stowarzyszenia Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka”

 

 

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

Kategoria nr 1:

Danuta Turska – Stachowicz, DAWOJ Sp. z o.o.

Ilona Adamska Stachowicz, Wydawca i właściciel I.D.MEDIA – Agencja Wydawniczo-Promocyjna

Karolina Spasiuk, Salon Bielizny Bradonna

Anna Obolewska, farmaceutka

Wiesława Musiał - Dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkim

Kategoria nr 2:

Paulina Król, Redaktor naczelna magazynu Mój Pies i Kot

Kategoria nr 4:

Agnieszka Bogdan, Stowarzyszenie  Dobro Wspólne Łomianki

Kategoria nr 5:

Katarzyna Czajka, Prezes Fundacji

 

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

Kategoria nr 2:

Ewa Januć, W-ce Prezes Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń”

Kategoria nr 5:

Ks. Dawid Szymon Rosiński, Ksiądz parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie 

 

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE:

Kategoria nr 1:

Teresa Trzaskalik ,Wiceprezes i dyrektor w administracyjny w CGS Śląskiej Grupie Konsultingowej oraz zarządca w restauracji

BELCANTO na terenie Parku Euro – Centrum w Katowicach – Ligocie

Kategoria nr 3:

Sylwia Cegieła, kieruje szkołą językową

Kategoria nr 4:

Ewa Blaut, Prezes Fundacji Opery Silesia Firma VICTORIA

Kategoria nr 5:

Joanna Stępień, Pełnomocniczka Marszałka Woj. Śląskiego ds. Organizacji Pozarządowych i Równych Szans

Anna Kowolik, Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych

Zuzanna Geilke, Wiceprezes Stowarzyszenia Forum Kobiet

 

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kategoria nr 4:

Katarzyna Batko, Przewodnicząca zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Partnerstwo Ziemi Sandomieskiej”

 

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

Kategoria nr 3:

Julia Krakowiak, Przewodnicząca ZWM

Kategoria nr 4:

Stanisława Łowińska, Poetka i dziennikarka

Kategoria nr 5:

Ewa Gałka, Prezes Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP Leszno/Poznań

Mirosława Katarzyna Kaźmierczak, Prezes Stowarzyszenia Krajowe Forum Kobiet Oddział Wielkopolski

 

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

Kategoria nr 1:

Teresa Kamińska, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.

 

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Kategoria nr 3:

Aneta Szczepińska, Prezeska Fundacji Dlaczego Pomagam

 

 

Konkurs wieńczy Gala „Aktywności Kobiet”, tegoroczna obędzie się 19 czerwca 2015 r. w reprezentacyjnym obiekcie Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia.

Tegoroczną Galę poprzedzi Konferencja organizowana przez Ministerstwo Gospodarki i Fundację PZU pod tytułem „Gospodarka jest Kobietą” złożona z dwóch paneli dotyczących eksportu oraz profilaktyki zdrowotnej dla kobiet.

Aktywność Kobiet to 163 Ambasadorów, ponad 300 osób nominowanych w ciągu 4 lat oraz 18 laureatów.

Galę Aktywności Kobiet poprowadzi Agnieszka Cegielska, gwiazdą wieczoru będzie De Mono.

 

 

Partnerem głównym jest Fundacja Polska Miedź

Partnerem strategicznym jest Fundacja PZU

Partnerzy: Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa, American Chamber of Commerce in Poland

Sponsorem głównym jest Data Techno Park

Sponsorzy złoci to Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Synthos

Patroni Medialni: TVP 2, Wirtualna Polska, Womens Health, Radio Zet Gold, Wprost, Gazeta Wrocławska

Więcej: