Muzyczne Zaduszki - w hołdzie zmarłym wielkim artystom w Toruniu

 Muzyczne Zaduszki - w hołdzie zmarłym wielkim artystom w Toruniu

Klimatycznie wykonane piosenki wielkich zmarłych artystów zabrzmią już 2 listopada w Klubie Lizard King w Toruniu.  

To już szósta edycja ZaDUSZek sygnowanych mianem SOUL Behind. Znajomy Zespół w składzie: Asia Czajkowska-Zoń (śpiew), Igor Nowicki (klawisze), Nikodem Wróbel (gitary), Michał Rybka (bas), Waldemar Franczyk (perkusja) oraz goście specjalni, których nazwiska w tym roku do końca pozostaną tajemnicą – zaprezentują dzieła nieodżałowanych artystów, których piosenki do dziś grają w naszych sercach.

W odświeżonych aranżacjach usłyszymy standardy autorstwa Duke'a Ellingtona, Errola Garnera, Theloniousa Monka, które wytrawni słuchacze znają z interpretacji największych gigantów jazzu nie tylko wokalnego. Pojawią się zarówno przeboje, jak i mniej znane utwory z repertuaru Michaela Jacksona, Amy Winehouse, Natalie Cole, Freddiego Mercury'ego, Prince'a. Będzie jak zwykle trochę funku i bluesa, a polską piosenkę tym razem zdominują mężczyźni: Niemen, Grechuta, Nalepa i Ciechowski.

 

Koncerty z cyklu SOUL Behind są zawsze wyjątkowe, ponieważ cały program jest przygotowywany specjalnie na tę jedną okazję. W tym roku niezwykłości wydarzeniu dodaje fakt, że będzie można usłyszeć przedpremierowo kilka utworów autorskich z płyty Asi Czajkowskiej-Zoń Pianissimanagranej z udziałem toruńskich pianistów w ramach stypendium kulturalnego Urzędu Miasta Torunia. 

ZaDUSZki SOUL Behind vol. 6 – 2.11.2015 r. (środa), Toruń – Lizard King, godz. 20.30

Szczegóły na wydarzeniu na facebooku:

https://www.facebook.com/events/974339389341766/

Patronem medialnym ZaDUSZek SOUL Behind vol. 6 jest Radio ZET Gold.

Więcej: