Mick Jagger świętuje urodziny

Mick Jagger świętuje urodziny ons.pl

Muzyk urodził się 26 lipca 1943 roku w Dartford. Z tej okazji prezentujemy kilka ciekawostek na temat jego życia i twórczości.

Mick Jagger jest wokalistą, kompozytorem oraz aktorem. Największą popularność przyniosły mu występy z zespołem The Rolling Stones. Jego kariera trwa już ponad 50 lat. Mówi się, że jest on najbardziej znanym i wpływowym frontmanem w historii rocka. W 1989 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame, a w 2003 roku otrzymał tytuł szlachecki. Czego jeszcze o nim nie wiecie? 

Imię

Kiedy powiemy Mick Jagger, wszyscy wiedzą, o kogo chodzi. A sir Michael Philip Jagger? Tak właśnie brzmi pełnie imię i nazwisko wokalisty The Rolling Stones. Jego ojciec Basil Fanshawe „Joe” Jagger był nauczycielem, a matka Eva Ensley Mary - fryzjerką. Jego młodszy brat Chris również jest muzykiem.

Kariera solowa

Jagger znany jest głównie z występów ze Stonesami. Ale muzyk ma też na koncie kilka solowych albumów. Pierwszy z nich „She's the Boss” ukazał się w lutym 1985 roku, a ostatni „Goddess in the Doorway” w 2001. 

The Rolling Stones

Mick założył zespół wraz z Keithem Richardsem, z którym znał się od wielu lat. Muzycy poznali się jeszcze w szkole podstawowej, kiedy mieli zaledwie 5 lat. Obaj przyznali, że nie darzyli się wtedy zbyt wielką sympatią.

David Bowie

Muzycy przez wiele lat się przyjaźnili. Mówiło się nawet, że mieli romans. Po jakimś czasie żona Davida wyjaśniła, że widziała tylko, jak spali razem w łóżku.

Move like Jagger 

Mick Jagger znany jest z charakterystycznego ruchu scenicznego. W czasie koncertu nie tylko śpiewa, ale też skacze, biega i tańczy. Niektóre źródła podają, że w ten sposób potrafi pokonać ponad 19 kilometrów!

Kreskówka

W całej swojej karierze Mick Jagger wystąpił w wielu filmach i serialach. Ale co ciekawe, można go było zobaczyć również w animowanej serii komediowej „Simpsonowie”. U jego boku pojawił się tam Keith Richards.

Dzieci

Muzyk ma siedmioro dzieci z czterema różnymi kobietami, a także pięciu wnuków i jednego prawnuka. Jego najstarsza córka Karis Hunt Jagger ma 45 lat, a jej matką jest gwiazda kina Marsha Hunt. Muzyk był żonaty tylko raz - z Biancą Jagger ma córkę Jade. Z kolei z Jerry Hall ma czworo dzieci: Elizabeth, Jamesa, Georgię i Gabriela. Niedawno okazało się, że na świat przyjdzie kolejne dziecko Jaggera. W ciąży jest jego 29-letnia partnerka Melanie Hamrick.

Wszystkiego najlepszego! 

Więcej: