1978: „You're The One That I Want” przebojem w Stanach Zjednoczonych

1978: „You're The One That I Want” przebojem w Stanach Zjednoczonych ons.pl

10 czerwca 1978 roku na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów trafił utwór „You're The One That I Want” w wykonaniu Johna Travolty i Olivii Newton-John. Na szczycie zestawienia spędził tydzień.

Piosenkę „You're The One That I Want” napisał John Farrar na potrzeby kinowej wersji musicalu „Grease”. W filmie główne role zagrali Olivia Newton-John i John Travolta. To również oni zaśpiewali słynny utwór. Produkcja opowiada o Sandy Olsson - dziewczynie, która przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych z Australii. W nowej szkole spotkała Danny’ego Zuko (John Travolta), w którym się zakochała. Ich związek został wystawiony na próbę.

Posłuchajcie tej kompozycji.

„You're the One That I Want” to jeden z najchętniej kupowanych singli wszech czasów. Szacuje się, że sprzedał się w ponad 15 milionach egzemplarzy na całym świecie. Utwór stał się międzynarodowym hitem. Trafił na szczyt list przebojów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Austrii, Kanadzie, Finlandii, Irlandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Szwajcarii i Szwecji. 

Na ścieżce dźwiękowej do filmu „Grease” znalazło się też kilka innych znanych kompozycji. Wśród nich była m.in. piosenka „Summer Nights”. Utwór napisali Jim Jacobs i Warren Casey. W Stanach Zjednoczonych dotarł do 5. pozycji listy przebojów, a w Wielkiej Brytanii przez 7 tygodni znajdował się na szczycie zestawienia.

Olivia Newton-John od 2014 roku występuje w Las Vegas w ramach show „Summer Nights”. Wokalistka prezentuje hity z „Grease” oraz swoje największe przeboje, w tym „Physical” - piosenkę, która spędziła 10 tygodni na 1. miejscu amerykańskiej listy przebojów. Był to jeden z największych hitów lat 80. Artystka pracuje także nad nową płytą.

"

Pracuję obecnie nad pewnym projektem z moimi przyjaciółmi, którzy są wspaniałymi kompozytorami. Myślę, że efekty będzie można zobaczyć niebawem. Oni woleliby, żebym na razie nie podawała tytułu ani nie ujawniała żadnych szczegółów związanych z tym przedsięwzięciem. Wszystko jest już prawie skończone. Jestem bardzo podekscytowana, bo to dla mnie bardzo ważny projekt - zapowiedziała. "

Które przeboje z „Grease” lubicie najbardziej?

Więcej: